HC Ascona (Hilding Anders), uzņēmuma vēsture

1998

 • Mūsu pašu matraču ražošanas atklāšana Austrumeiropā.

  Mūsu pašu matraču ražošanas atklāšana Austrumeiropā.

2002

 • Pašu atsperu sistēmu ražošanas rūpnīca Amerikas holdinga kompānijas Leggett & Platt aizbildnībā.

  Pašu atsperu sistēmu ražošanas rūpnīca Amerikas holdinga kompānijas Leggett & Platt aizbildnībā.

2003

 • Askona sāk piegādi Zviedrijas koncernam IKEA. Mūsdienās Askona Holding ir viens no lielākajiem piegādātājiem.

  Askona sāk piegādi Zviedrijas koncernam IKEA. Mūsdienās Askona Holding ir viens no lielākajiem piegādātājiem.

2006

 • Ortopēdisko matraču kolekcijas Mediflex izveidošana kopā ar akadēmiķi V.I. Dikulu.

  Ortopēdisko matraču kolekcijas Mediflex izveidošana kopā ar akadēmiķi V.I. Dikulu.

 • Askona saņem King Koil premium klases matraču ražošanas un pārdošanas licenci.

  Askona saņem King Koil premium klases matraču ražošanas un pārdošanas licenci.

2007

 • Licences līguma parakstīšana ar Serta, ASV matraču nozares līderi.

  Licences līguma parakstīšana ar Serta, ASV matraču nozares līderi.

2008

 • «Millionaire Fair» tika izveidots un prezentēts ekskluzīvais Royal Masterpiece 75 000 ASV dolāru vērts King Koil matracis.

  «Millionaire Fair» tika izveidots un prezentēts ekskluzīvais Royal Masterpiece 75 000 ASV dolāru vērts King Koil matracis.

2009

 • Patentēts formāts «Гора матрасов» - sarullēti atsperu matrači, ievietoti nelielā kastē uz riteņiem tūlītējiem pirkumiem, negaidot piegādi. Kopš augusta Askona sāka piegādāt tos Auchan lielveikalu ķēdei.

  Patentēts formāts «Гора матрасов» - sarullēti atsperu matrači, ievietoti nelielā kastē uz riteņiem tūlītējiem pirkumiem, negaidot piegādi. Kopš augusta Askona sāka piegādāt tos Auchan lielveikalu ķēdei.

2010

 • Askona 300 mazumtirdzniecības veikala atklāšana.

  Askona 300 mazumtirdzniecības veikala atklāšana.

 • Ir noticis lielākais darījums Eiropā uzņēmums

  Ir noticis lielākais darījums Eiropā uzņēmums "Аскона" pārdeva 51% tās akciju lielākajam Eiropas un Āzijas ražotāju, matrači – zviedrijas koncernam Hilding Anders. "Аскона" ieguva spēcīgu partneri un kļūst par absolūto līderi preču ražošanu, lai miega Austrumeiropā. Hilding Anders, savukārt, kļūst par tirgus līderi matrači Eiropā, Krievijā un Āzijā. Saskaņā ar Centre For Industrial Studies uzņēmums "Аскона" kā daļa no koncerna Hilding Anders ieņem otro pozīciju reitingā pasaules tirgus matrači, 2010.

2011

 • Atvērts tirdzniecības birojs un pirmie 5 uzņēmuma veikali Kijevā.

  Atvērts tirdzniecības birojs un pirmie 5 uzņēmuma veikali Kijevā.

2012

 • CertiPUR sertifikāta iegūšana. Askona veselīga miega produktu rūpnīca ir kļuvusi par vienīgo uzņēmumu Krievijā, kas savos izstrādājumos izmanto augsto tehnoloģiju ortopēdiskās putas, kurām ir veikta neatkarīga laboratoriska pārbaude. CertiPUR ir neatkarīga Eiropas standarta sertifikācija, kas īpaši izstrādāts putām, kuras izmanto matračos un mīkstajās mēbelēs.

  CertiPUR sertifikāta iegūšana. Askona veselīga miega produktu rūpnīca ir kļuvusi par vienīgo uzņēmumu Krievijā, kas savos izstrādājumos izmanto augsto tehnoloģiju ortopēdiskās putas, kurām ir veikta neatkarīga laboratoriska pārbaude. CertiPUR ir neatkarīga Eiropas standarta sertifikācija, kas īpaši izstrādāts putām, kuras izmanto matračos un mīkstajās mēbelēs.

 • Ekskluzīvu tiesību iegūšana pārstāvēt Eiropas Hilding Anders formātu Krievijā. Jaunajā formātā iekļauti labāko Eiropas zīmolu matrači - Bicoflex, Andre Renault, Jensen.

  Ekskluzīvu tiesību iegūšana pārstāvēt Eiropas Hilding Anders formātu Krievijā. Jaunajā formātā iekļauti labāko Eiropas zīmolu matrači - Bicoflex, Andre Renault, Jensen.

2013

 • Uzņēmums Askona ver vaļā savus reģionālos birojus Ukrainā: Odesā, Dņepropetrovskā, Harkovā. Kā arī veikali Kijevā aktīvi attīstās, atvērti ir 10 uzņēmuma veikali. Eiropas kvalitātes izstrādājumi un augsta līmeņa darbs ar pircēju nevienu neatstās vienaldzīgu. Mēs gaidām Jūs Askona salonos!

  Uzņēmums Askona ver vaļā savus reģionālos birojus Ukrainā: Odesā, Dņepropetrovskā, Harkovā. Kā arī veikali Kijevā aktīvi attīstās, atvērti ir 10 uzņēmuma veikali. Eiropas kvalitātes izstrādājumi un augsta līmeņa darbs ar pircēju nevienu neatstās vienaldzīgu. Mēs gaidām Jūs Askona salonos!

2014

 • Uzņēmums Askona uzsāka jaunu premium klases spilvenu un matraču zīmolu Sleep Professor pārdošanu. Šīs firmas produktus ir izstrādājuši vadošie ortopēdiskie ārsti un hiropraktiķi, Dr. Roberta Oksmana vadībā.

  Uzņēmums Askona uzsāka jaunu premium klases spilvenu un matraču zīmolu Sleep Professor pārdošanu. Šīs firmas produktus ir izstrādājuši vadošie ortopēdiskie ārsti un hiropraktiķi, Dr. Roberta Oksmana vadībā.

2016

 • Pirmā Foroom Dobrograd izstāde.

  Pirmā Foroom Dobrograd izstāde.

2018

 • Askona iepazīstina ar pasaulē pirmo “gudro” spilvenu Smart Pillow.

  Askona iepazīstina ar pasaulē pirmo “gudro” spilvenu Smart Pillow.

2019

 • Askona noteica kursu klientu lojalitātes palielināšanai, padarot NPS indeksa pieaugumu par galveno mērķi.

  Askona noteica kursu klientu lojalitātes palielināšanai, padarot NPS indeksa pieaugumu par galveno mērķi.

  Pasaulē
  Stāsts Асконы