Kā izvēlēties matraci?


Miegs ir viena no svarīgākajām jebkura cilvēka dzīves sastāvdaļām. Miega trūkums var kļūt ne tikai par slikta garastāvokļa un darbspēju zuduma iemeslu, bet arī pasliktināt kopējo veselības stāvokli. Saskaņā ar pētījumu datiem, tieši miegā cilvēks pavada no 15 līdz 30 savas dzīves gadus. Piekritīsiet, ka skaitlis ir patiešām ievērojams. Tieši tāpēc, ir vērts pievērst īpašu uzmanību, izvēloties nepieciešamos gulēšanas atribūtus, un jo īpaši matraci.

vybor-matrasa.jpg


Ir svarīgi ņemt vērā! Modelis, kas ir ideāli piemērots vienam cilvēkam, var bū absolūti nepiemērots citam. Komforta jēdziens ir individuāls. Pareizi izvēlēts matracis var izraisīt bezmiegu, kļūt diskomforta avotu muguras zonā un daudz ko citu. Lai izvairītos no visām šīm nepatīkamajām sekām, iesakām pirms matrača pirkuma iepazīties ar instrukciju "Kā izvēlēties matraci?".


Izvēloties matraci, jāņem vērā šādi parametri:


1.Svara kategorija


Līdz 55 kg


Cilvēkiem ar mazu svaru vai kalsniem cilvēkiem ideāls risinājums ir mīksts matracis. Labāk sniedzat priekšroku modeļiem, kuru sastāvā nav kokosšķiedru koiras. Ja jūs vēlaties iegādāties matraci ar cietu pildvielu, pievērsiet uzmanību, lai virs šiem materiāliem tiktu izmantotas mīkstas pildvielas.


No 55 līdz 90 kg


Šajā gadījumā labāk sniegt priekšroku izstrādājumiem ar vidējo cietību. Svarīgi pievērst uzmanību, lai matrača īpašībās būtu noteikts "Svars līdz 140 kg". Modelis, kas ir paredzēts vairāk nekā 140 kg smagiem cilvēkiem, vidējas uzbūves auguma cilvēkiem šķitīs pārāk ciets.


Vairāk nekā 90 kg


Labākais risinājums – augsta cietības pakāpe. Sniedzat priekšroku modeļiem ar pastiprinātu atsperes bloku vai ar dubultu kokosriekstu koiras slāni. Tas ir dabisks materiāls, kas nodrošina nepieciešamo cietību. Ekoloģisks. Neuzsūc mitrumu un smaržas. Nodilumizturīgs un ilgmūžīgs.


2.Augums


Izvēloties matraci, ņemiet vērā tā garumu. Tā, lai nodrošinātu maksimālu komfortu, iesakām izvēlēties modeli, kas ir par 15 cm garāks par gulētāja augumu. Tātad, ja Jūsu augums 175 cm vai mazāk - ideāls risinājums būs matracis ar garumu 190 cm. Ja Jūsu augums ir lielāks, būtu vēlams izvēlēties matraci, kura garums ir 200 cm.


3.Vecums


Tas ir viens no svarīgākajiem rādītājiem, jo dažādos dzīves posmos ir nepieciešama dažādas cietības guļamvieta. Kādam izstrādājumam sniegt priekšroku? Uzziniet tālāk.


Matrača izvēle bērnam


Gādīgi vecāki cenšas visiem spēkiem uzlabot mazuļa miega kvalitāti. Lai izveidotu vislabvēlīgākos nosacījumus atpūtai, nepieciešams ņemt vērā vairākus faktorus, bet vadošo pozīciju šajā gadījumā, tomēr, aizņem bērnu matrača izvēle.


Labāk apstādināt savu izvēli uz matrača, kura savā sastāvā nebūs alerģisku pildvielu. Pievērsiet uzmanību materiālam, no kura izgatavots matrača apvalks. Un, pats svarīgākais, ņemiet vērā bērna vecumu.

detsky-matras.jpg


Jaundzimušajiem


Iesakām izvēlēties cietos modeļus bez atsperēm. Lieta ir tajā, ka šajā laikā zīdaiņa mugurkauls atrodas veidošanās stadijā un tam ir nepieciešams uzticams atbalsts.


No 2 līdz 13 gadiem


Matracis bērnu gultiņai tiek pirkts uz vairākiem gadiem. Šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā, ka bērna izmēri un svars mainās. Var dot priekšroku, piemēram, atsperēm, kā arī var izvēlēties modeļus bez atsperēm. Galvenais – cietība. Ieteicams izvēlēties ar vidējās cietības līmeņa matračus vai cietus matračus.


Pusaudži un jaunieši vecumā līdz 25 gadiem


Ņemiet vērā, ka mugurkaula veidošanās turpinās līdz 25 gadiem. Tieši tāpēc labāk izvēlēties mīkstāku modeli. Pareizs lēmums – vidējas cietības matracis. Gadījumā, ja ir problēmas ar lieko svaru ieteicams izvēlēties matraci ar paaugstinātu cietību.


25-50 gadi


Šajā vecuma nekādu ierobežojumu nav. Viss ir atkarīgs tikai no personiskām vēlmēm, fizioloģiskās uzbūves īpatnībām, ķermeņa svara.


No 50 gadus


Labāk izvēlēties mīkstu matraci vai arī vidējas vietības variantus. Šajā vecumā nav ieteicams izmantot cietu guļamvietu, jo tas var radīt negatīvu ietekmi uz mugurkaulu.


4.Veselības stāvoklis


Ja ir kādas problēmas, kas ir saistītas ar kustību-balsta aparātu, pirms iegādāties matraci ieteicams konsultēties ar savu ārstu. Tomēr, ir dažas vispārējas izvēles vadlīnijas:


· Cietie matrači būs piemēroti cilvēkiem, kam ir osteohondroze un problēmas ar stāju;


· Modeļi ar vidēju cietības līmeni būs ideāls risinājums tiem, kas izjūt zināmu diskomfortu kakla un krūšu zonās;


· Mīkstie matrači – ja ir problēmas jostasvietā.


5.Matracis ar atsperēm vai bez atsperēm?


Matračus bez atsperēm, visbiežāk, iegādājas bērniem vecumā līdz 12 gadiem. Tos sastāvā var būt: kokosriekstu koira, ortopēdiskās putas vai arī dabīgs latekss. Dabīgās pildvielas, kā minēts iepriekš, nodrošina nepieciešamo cietību. Kā putām, tā arī lateksam ir augstas elastības rādītāji. Tieši šīs īpašības ļauj uzturēt ķermeņi anatomiski pareizā stāvoklī, kas palīdz ievērojami uzlabot miega kvalitāti. Vēl viena priekšrocība – visbiežāk šādi izstrādājumi tiek piegādāti sarullētā veidā, kas ievērojami atvieglo transportēšanu.


Uzņēmums "Askona" matraču ražošanā izmanto vairāku veidu atsperu blokus, par kuriem sīkāk varat uzzināt tālāk.

besprushinny-matras.jpg
Atsperu matrači:


1.Ar atkarīgu atsperu bloku


Bloks atkarīgo atsperes "Bonnel", kurā atsperes cieši savienoti viens ar otru. Nodrošina tvirtu, anatomiski pareizu atbalstu, nedeformējas ekspluatācijas laikā, износоустойчив. Tomēr, šajā gadījumā, ja spiedienu uz kādu no atsperu notiek saspiešana un citi elementi.


2.Ar neatkarīgu atsperu bloku


Galvenā neatkarīgā atsperu bloka iezīme ir tas, ka šeit katra atspere ievietota atsevišķā apvalkā. Turklāt, tās ir saspiestā stāvoklī un vienmēr gatavas uzņemt paredzeto slodzi. "Askona", veidojot matračus, izmanto vairākus sistēmas variantus. Viens no tiem pēc savas formas atgādina muciņu, otrs – smilšu pulksteni.

nezavisimy-blok.jpg
Pocket Spring – sistēma, kurā katra atspere ievietota atsevišķā kastītē, katra atspere strādā neatkarīgi viena no otras. Atsperēm ir “mucas” forma. Galvenā priekšrocība – nodrošināt ortopēdisko efektu. Izmanto Askona Classic kolekcijas matračos.


Hour Glass – atsperu bloks "Smilšu pulkstenis", rada lielāku atbalstu mugurkaulam, nodrošina tvirtumu un absolūtu komfortu. Katra atspere ir stingri nostiprināta. To saraušanās notiek 3 posmos. Vispirms sāk savu darbu vienumi no augšas un no apakšas. Aktivizēšana vidusdaļā notiek tikai tad, ja atspere saņem lielu slodzi. Tādējādi, Hour Glass ir darba stāvoklī, kad parastā atspere jau sen ir pārtraukusi savu darbību. Šāda sistēma ir noturīgāka pret slodzēm un saraujas tikai vertikāli. Doto atsperu bloku izmanto Askona Sleep Style matraču kolekcijā.


6.Materiāli un pildvielas


Izvēloties matraci, svarīgi ir pievērst uzmanību pildvielām. Tās var būt, gan dabīgas, gan mākslīgas. Naturālie materiāli ir dārgāki, bet, tajā pat laikā, tie ir izturīgāki un kalpo ilgāk. Tomēr, nevajag noniecināt māksīgo materiālu priekšrocības. Izmantojot šos materiālus, ie iespējams samazināt izstrādājumu izmaksas, ar to pašu ražojot budžeta klases matračus. Turklāt, sintētiskas izcelsmes pildvielas, ir hipoalerģiskas un tām piemīt baktericīdas īpašības. Pateicoties inovatīvām tehnoloģijām ir iespējams radīt mākslīgu materiālu ar patiesi unikālām īpašībām. Spilgts piemērs tam ir putas ar "atmiņu". Zemāk jūs varat iepazīties ar materiālu īpašībām, kas tiek pamatā izmantoti matraču ražošanā.


Koira – materiāls, kas tiek ražots no kokosriekstu koka šķiedrām. Tam piemīt augstas elastības rādītāji. Piemīt anatomiskas īpašības. Rada cietību guļamvietā. Izturīgs un nodilumizturīgs. Neuzsūc šķidrumu un ar labu gaisa caurlaidību. Rada antibakteriālu efektu.

koyra.jpg
Latekss – dabīgs materiāls, kuram ir poraina struktūra, ražots no putota kaučuka koka sulas. Rada nepieciešamo elastību. Termostabils. Piemīt antiseptiska iedarbība.


Filcs – izturīgs, nodilumizturīgs materiāls, no dabīgām izejvielām. Izmanto kā starpslāņi starp atsperu bloku un mīkstām pildvielām, kas ļauj pagarināt izstrādājuma kalpošanas laiku.


Putas ar formas "atmiņu" –mākslīgais materiāls, kam ir augsti elastības rādītāji. Šūnveida struktūra. Putas precīzi pielāgojas ķermeņa anatomiskās uzbūves īpatnībām miega laikā, radot lielāku atbalstu mugurkaulam. Mitrumizturīgs, nav toksisks. Spēj izturēt lielas un ilgstošas slodzes.


Trikotāža – augstvērtīgs materiāls, ko izmanto matrača virskārtas ražošanā. Izslēdz mikroorganismu parādīšanās iespēju. Veicina uzlabotu gaisa apmaiņu. Mīkstais audums ļoti patīkams uz tausti.


Žakards – biezs audums, kuru izmanto kā segumu. Žakarda šķiedru pinums nodrošina lieliskus nodilumizturības un blīvuma rādītājus.


Pareizi izvēlēts matracis – tas ir stipra miega, lieliskas pašsajūtas pamats, un, kā sekas, uzlabo kopējo veselības stāvokli, rada spēka pieplūdumu, un palielina aktivitāti. Tieši tāpēc, ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību materiāliem un audumiem, kas tiek izmantoti to matraču ražošanā, kas tiek paredzēti gulēšanai.


Mēs esam mēģinājuši izklāstīt Jums galvenos punktus, kuriem ir vērts pievērst uzmanību, iegādājoties matraci. Ja jums vēl ir kaut kādi jautājumi, kas ir saistīti ar matrača izvēli, sazinieties ar mūsu konsultantiem – viņi vienmēr ir gatavi palīdzēt Jums un sniegt konsultāciju par interesējošiem jautājumiem.