• INTERNETA VEIKALA

  PREČU IEPIRKŠANĀS NOTEIKUMI

  Iepirkšanās askona.eu interneta veikalā ļaus Jums ietaupīt gan naudu, gan laiku! Pateicoties zemām administrēšanas izmaksām, mums ir iespēja Jums piedāvāt preces par izdevīgākām cenām.

  VISPĀRĒJIE NOSACĪJUMI

  1. Šie Interneta veikala www.askona.lv preču iepirkšanās noteikumi (turpmāk – „Noteikumi”) paredz vispārējos interneta veikala www.askona.lv (turpmāk – „askona.lv”) nosacījumus. Noteikumi ir piemērojami, ja Jūs kā Pircējs izvēlaties, pasūtat un iegādājaties interneta veikalā askona.lv piedāvātās preces vai jebkādā citā veidā izmantojat interneta veikala sniegtos pakalpojumus.
  2. Interneta veikalā askona.lv preču tirdzniecību organizē, pilda, pārdod preces un ar to saistītos pakalpojumus - SIA "Sleep8 Baltic", juridiskā adrese: Ieriķu iela 3, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, Latvija, LV-1084, reģistrācijas nr.: 40203411197, PVN maksātāja kods LV40203411197 (turpmāk – “mēs” vai „Askona” vai „Pārdevējs”).
  3. Kopā ar Pircēja iesniegto preču pasūtījumu šie Noteikumi kļūst par starp Jums kā Pircēju un mums kā Pārdevēju noslēgtu preču pirkšanas - pārdošanas distances līgumu (turpmāk - Līgums) un ir abām pusēm saistošs juridisks dokuments.
  4. Mēs saglabājam sev tiesības vienpusēji grozīt, labot vai papildināt šos Noteikumus. Jums, iepērkoties Mūsu interneta veikalā, piemērojami Noteikumi, kas ir spēkā pasūtījuma iesniegšanas brīdī un ir publicēti mūsu interneta veikalā, tādēļ Jums ar šiem Noteikumiem jaiepazīstas katrā iepirkšanās reizē. Ja Jūs pēc grozīto Noteikumu publicēšanas interneta veikalā veicat pasūtījumu, uzskatāms, ka Jūs esat iepazinies ar jaunajiem grozījumiem.

  PRECES IESPĒJAMS PASŪTĪT:

  1. Mūsu mājas lapā interneta veikalā askona.lv, reģistrējoties un aizpildot pasūtījuma formu (rekomendējam, jo šādi Jums būs iespēja sekot līdz sava pasūtījuma apstrādes gaitai). Reģistrēšanās mūsu mājas lapas interneta veikalā sniegs Jums iespēju Jūsu pirkuma grozam pievienot vienu vai vairākas preces, apskatīties agrāko pirkumu vēsturi, ievadīt vairākas piegādes adreses, izvēlēties sev vēlamo piegādes veidu, ērtāk un ātrāk iegādāties preces uz nomaksu un labot savus datus.
  2. Sūtot pasūtījuma pieteikumu pa e-pastu: shop@askona.eu Veicot pasūtījumu pa e-pastu, norādiet Jums interesējošo preci, preces cenu, vēlamo piegādes laiku un precīzu piegādes adresi, kā arī kontaktpersonas tālruņa numuru. Līgums uzskatāms par noslēgtu, ja Jūs kā Pircējs sagatavojat un iesniedzat interneta veikalā askona.lv vai pa tālruni vai pa e-pastu preču pasūtījumu, Noteikumos vai pasūtījumā noteiktā kārtībā un termiņos veicat apmaksu (ja Pircējs ir izvēlējies, ka par precēm norēķināsies pasūtīšanas laikā) un uz Jūsu kā Pircēja norādīto elektronisko pastu mēs kā Pārdevējs nosūtam apstiprinājumu, ka Jūsu kā Pircēja pasūtījums ir pieņemts.

  Līgums ir spēkā līdz pušu saistību pilnīgai izpildei, kas izriet no Līguma, izņemot gadījumos, kad tiek izmantotas Jūsu kā patērētāja atteikuma tiesības un Jūs vienpusēji atkāpjaties no Līguma.

  IEPIRKŠANĀS NOTEIKUMI:

  1. Iepirkšanās kārtību interneta veikalā askona.lv nosaka 2014.gada 20.maija LR Ministru kabineta noteikumi Nr. 255 "Noteikumi par distances līgumu"., kas nosaka pirms distances līguma noslēgšanas sniedzamās un distances līgumā ietveramās informācijas saturu, tās sniegšanas kārtību, atteikuma tiesību īstenošanas termiņus un kārtību, patērētāja un pārdevēja tiesības un pienākumus atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā, kā arī atteikuma veidlapas paraugu un izņēmumus attiecībā uz atteikuma tiesību izmantošanu.
  2. Šie Noteikumi ir saistoši jebkuram interneta veikala askona.lv lietotājam un ir spēkā, veicot pasūtījumu jebkurā veidā –reģistrējoties mājas lapā interneta veikalā un aizpildot pasūtījuma formu vai e-pastu.
  3. Reģistrējoties askona.eu mājas lapā, Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar internetveikala askona.eu privātuma politikā norādīto informāciju par Jūsu sniegto personas datu apstrādi, tiesībām un aizsardzību.
  4. Preces tiek pārdotas par cenām, kas ir spēkā interneta veikalā pasūtījuma iesniegšanas brīdī. Preces cenas norādītas ar PVN likmi, kas ir atbilstoša LR normatīvajiem aktiem.
  5. Norēķināšanās askona.eu internetveikalā iespējams EUR.
  6. Askona.eu patur tiesības nepiegādāt preci, ja klients nav veicis preces apmaksu.
  7. Preces cenas un preču piedāvājums askona.lv veikalā var tikt mainīti bez brīdinājuma, izņemot jau veiktajos pasūtījumos minētās preces cenas.
  8. Preču parametri vai komplektācija var tikt mainīti, saskaņā ar ražotāju noteiktām izmaiņām.
  9. Jebkuras informācijas pārpublicēšana bez atsauces uz askona.lv stingri aizliegta.
  10. Preču aprakstiem un attēliem ir informatīva nozīme, prece var atšķirties no attēla redzamās, vai attēlā var būt daļas, kas neietilpst preces komplektācijā.

  Preču pasūtīšana interneta veikalā www.askona.lv :

  • Izvēlieties sev interesējošo preci vai preces, norādiet skaitu un pievienojiet to Jūsu pirkuma grozam, nospiežot uz „Ielikt grozā”;
  • Ja vēlaties pirkuma grozam pievienot vēl kādu preci, spiediet „Turpināt iepirkšanos”, savukārt ja vēlaties noformēt pasūtījumu, spiediet uz lapas augšējā vai apakšējā daļā redzamo „Turpināt”. Informāciju par orientējošo piegādes cenu Jūs atradīsiet sadaļā "Piegādes izmaksas".

  1.solis:
  Ja Jums jau ir interneta veikala askona.lv lietotāja konts vai jau agrāk esiet iepircies askona.eu - ievadiet e-pasta adresi un paroli kā jau esošais klients. Ja iepērcieties askona.lv pirmo reizi reģistrējaties un veicat pasūtijumus jau kā mūsu klients.

  2.solis:
  Informācija par klientu:

  • Aizpildiet obligātos laukus un izveidojiet individuālos pievienošanās datus (e-pasta adresi un paroli), kurus Jūs apņematies glabāt noslēpumā un neatklāt tos citām trešajām personām.
  • Ja vēlaties pasūtīt kā fiziska persona, reģistrējoties aizpildiet fiziskas personas informāciju.
  • Ja vēlaties pasūtīt kā juridiska persona, reģistrējoties aizpildiet juridiskas personas informāciju.
  • Ja vēlaties iegādāties preci uz nomaksu, aizpildiet līzingam nepieciešamos laukus.

  Jūs esat atbildīgs par to, lai reģistrācijas anketā norādītie dati būtu precīzi, pareizi un izsmeļoši. Ja mainās Jūsu reģistrācijas formā norādītie dati, Jums tie ir nekavējoties jāatjauno. Informējam, ka mēs nekādā gadījumā neesam atbildīgi par zaudējumiem, kas radušies Jums un (vai) trešajām personām tādēļ, ka Jūs esat norādījis nepareizus un (vai) neizsmeļošus personas datus, vai tos neesat aktualizējis.

  Jums ir tiesības jebkurā brīdī anulēt savu reģistrāciju interneta veikalā. Anulējot reģistrāciju, Jums nebūs iespējas izmantot interneta veikalu un tajā iegādāties preces. Jūs iegūstat tiesības atkal iegādāties preces interneta veikalā, tikai veicot jaunu reģistrāciju interneta veikalā.

  Turklāt, tiecoties samazināt risku nelikumīgas pieslēgšanās pie interneta veikala Jūsu vārdā, rekomendējam izveidot sarežģītu, grūti atminamu paroli (rekomendējams paroli izveidot no ne mazāk kā 8 simboliem, izmantojot lielos un mazos burtus, ciparus un pieturzīmes, izvairīties no viegli atminamiem vārdiem (piemēram, Jūsu vārda, uzvārda u. c.) un (vai) cipariem (piemēram, Jūsu dzimšanas datums) u. c.) un mainīt to ne retāk kā ik pēc 6 (sešiem) mēnešiem. Jūs esat atbildīgs par Jūsu izveidoto pieslēgšanās datu sarežģītību un to saglabāšanu, kā arī par jebkurām darbībām (datu nodošanu, iesniegtajiem preču pasūtījumiem, Jūsu komentāriem u. c.), kuras interneta veikalā veiktas, pievienojoties ar individuālu Jūsu lietotāja vārdu un paroli.

  Ja trešās personas, izmantojot Jūsu pievienošanās datus pieslēdzas pie interneta veikala un veic pasūtījumus, mēs šo personu uzskatām par Jūsu pārstāvi, kuram Jūs esat uzticējis veikt preču pasūtījumus Jūsu vārdā. Ja Jūs nozaudējat pieslēgšanās datus, Jums ir nekavējoties par to jāinformē mūs pa pastu, telefonu vai nosūtot elektronisko vēstuli pa e-pastu, vai nekavējoties jānomaina pieslēgšanās dati, pievienojoties pie interneta veikala sistēmas sadaļā „Mani dati”. Šādos gadījumos mēs nevaram būt un nebūsim uzskatāmi kā atbildīgie par zaudējumu rašanos, kas nodarīti Jums, trešajām personām, pieslēdzoties pie interneta veikala, izmantojot Jūsu pieslēgšanās datus. Pieslēgšanās datu drošība ir būtiska norēķinu ar debetkartēm vai kredītkartēm gadījumā.

  3.solis:
  Piegādes adrese:

  • Norādiet piegādes adresi, uz kuru kurjeram būs jānogādā Jūsu pasūtījums, ja vēlaties, lai pasūtījumu Jums piegādā uz Jūsu norādīto adresi.

  4.solis:
  Piegādes veids:

  • Izvēlieties un atzīmējiet vēlamo piegādes veidu vai saņemšanu mūsu noliktavā.

  5.solis:
  Apmaksas veids:

  • Izvēlieties un atzīmējiet vēlamo apmaksas veidu.

  6. solis:
  Pārlūkot pasūtījumu:

  • Jums parādīsies Jūsu pasūtījums un kopējā summa. Ja nevēlaties mainīt groza saturu, spiediet "Veikt pasūtījumu" un Jūsu pasūtījuma noformēšana būs pabeigta.

  Uz ekrāna parādīsies informācija: "Paldies par pirkumu! Jūsu pasūtījums ir saņemts. Jūsu pasūtījuma Nr. ir: …”, kā arī uz Jūsu norādīto e-pasta adresi Jūs saņemsiet pasūtījuma apstiprinājumu.

  Izdarot pirkumu elektroniski, pārliecinieties vai „Preču grozā” ir viss, ko vēlaties. Preču grozu Jūs variet dzēst un pārrēķināt, mainot preču daudzumus, vienības un preces.

  Aizpildot informāciju par piegādes vietu, kontaktus, līzinga informāciju, Jūs variet atkārtoti mainīt „Preču grozu”, atgriežoties tajā izmantojot opciju „Mainīt groza saturu”.

  Mūsu Tirdzniecības pārstāvis reģistrēs un apstrādās Jūsu pirkumu darba dienās no plkst.10:00 – 18:00. Pēc pasūtījuma saņemšanas attiecīgais mūsu tirdzniecības pārstāvis ar Jums sazināsies, lai apstiprinātu pasūtījumu un/vai vienotos par apmaksas un piegādes detaļām.

  Saņemot preci, lūdzam pārbaudīt, vai esiet saņēmis izvēlēto preci atbilstošā komplektācijā un kvalitātē, izņemot slēptos defektus.

  Ņemiet vērā, ka Jums nepārbaudot preces stāvokli, piegādāto preču komplektāciju un kvalitāti, nepiefiksējot datus par preces bojājumiem, Prece ir uzskatāma par piegādātu atbilstoši veiktajam pasūtījumam un pienācīgā kvalitātē.

  Preču pasūtīšana, zvanot pa tālruni:
  • Izvēlieties sev interesējošo preci;
  • Sadaļā "Kontakti" atrodiet un sazinieties ar kādu no mūsu tirdzniecības pārstāvjiem vai administratori.
  • Mūsu Tirdzniecības pārstāvis reģistrēs un apstrādās Jūsu pirkumu darba dienās no plkst.10:00 – 18:00. Ar tirdzniecības pārstāvi vienojieties par apmaksas veidu, piegādes laiku un adresi;
  • Saņemot preci, lūdzam pārbaudīt, vai esiet saņēmis izvēlēto preci atbilstošā komplektācijā un kvalitātē, izņemot slēptos defektus.
  • Ņemiet vērā, ka Jums nepārbaudot preces stāvokli, piegādāto preču komplektāciju un kvalitāti, nepiefiksējot datus par preces bojājumiem, Prece ir uzskatāma par piegādātu atbilstoši veiktajam pasūtījumam un pienācīgā kvalitātē.
  Preču pasūtīšana pa e-pastu:
  • Izvēlieties sev interesējošo preci;
  • Noformējot pasūtījumu elektroniski, lūdzam norādīt preces nosaukumu, preces cenu, vēlamo piegādes laiku un adresi, Jūsu vārdu, uzvārdu un saziņai tālruņa numuru, un nosūtiet e-pastu uz adresi: shop@askona.eu .
  • Mūsu Tirdzniecības pārstāvis reģistrēs un apstrādās Jūsu pirkumu darba dienās no plkst. 10:00 – 18:00. Mūsu Tirdzniecības pārstāvis ar Jums sazināsies, nosūtot e-pastu vai sazvanoties uz Jūsu norādīto tālruņa numuru, lai informētu par preces pieejamību noliktavā un vienotos par citām piegādes un apmaksas detaļām;
  • Saņemot preci, lūdzam pārbaudīt, vai esiet saņēmis izvēlēto preci atbilstošā komplektācijā un kvalitātē, izņemot slēptos defektus.
  • Ņemiet vērā, ka Jums nepārbaudot preces stāvokli, piegādāto preču komplektāciju un kvalitāti, nepiefiksējot datus par preces bojājumiem, Prece ir uzskatāma par piegādātu atbilstoši veiktajam pasūtījumam un pienācīgā kvalitātē.
  Informējam, ka Mums ir šādas tiesības:
  • ņemot vērā interneta veikala sistēmas tehniskās iespējas, ierobežot interneta veikalā reģistrēto Pircēju skaitu, vienpusēji bloķēt vai dzēst Pircēju profilus;
  • bez brīdinājuma vienpusēji ierobežot Pircēja interneta veikala pakalpojumu izmantošanu vai atcelt Pircēja reģistrāciju, ja Pircējs interneta veikalu izmanto pārkāpdams šos Noteikumus, mēģina kaitēt interneta veikala vai Mūsu izpildāmajiem pasūtījumiem, darba stabilitātei un (vai) drošībai.
  • rodoties svarīgiem apstākļiem, Mēs varam uz laiku vai pavisam izbeigt interneta veikala darbību, par to iepriekš nepaziņojot Pircējam. Šādā gadījumā Mēs 5 darba dienu laikā atgriežam Pircējiem to samaksāto naudu par nepiegādātajiem pasūtījumiem.
  Informācijas apmaiņa

  Mēs visus paziņojumus sūtam un citādi kontaktējamies ar Jums pa Jūsu reģistrācijas formā norādīto elektroniskā pasta adresi vai telefona numuru.

  Nobeiguma noteikumi
  • Šie Noteikumi ir sagatavoti vadoties pēc Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
  • Attiecībām, kuras ir izveidojušās uz šo Noteikumu pamata, piemērojamas Latvijas Republikas tiesību normas.


  PRIVĀTUMA POLITIKA

   

  Reģistrējoties mājas lapā www.askona.lv, Jūs uzticat SIA "Sleep8 Baltic" (vienotais reģistrācijas nr.: 40203411197, PVN maksātāja kods LV40203411197, kontaktinformācija: Krasta street 68A, Riga, LV-1019, Latvia, e-pasts: shop@askona.eu, www.askona.lv) kā personas datu apstrādes Pārzinim (turpmāk – Sabiedrība vai mēs, vai Pārzinis) savus personas datus un sniedzat mums tiesības tos apstrādāt atbilstoši šīs Politikas (turpmāk – Politika) un Interneta veikala www.askona.lv Preču pirkšanas-pārdošanas līguma noteikumos (turpmāk – Noteikumi) noteiktajiem apmēriem, veidiem un mērķiem. Informējam, ka mēs veicam Jūsu personas datu apstrādi, tikai tad, ja Jūs izvēlaties savus personas datus mums sniegt.

  Īstenojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti, ar ko tiek atcelta Direktīva 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula), mēs nodrošinām Jums īpaši caurskatāmu un godīgu Jūsu personas datu apstrādi, kā arī mēs rūpējamies par Jūsu privātumu un personas datu drošību.

  Šajā Politikā Jūs atradīsiet visu informāciju par to, kādus Jūsu personas datus mēs apkopojam un apstrādājam, kam tos izmantojam, cik ilgu laiku uzglabājam u.c.informāciju. Šī informācija ir nozīmīga Jums, tādēļ aicinām Jūs uzmanīgi iepazīties ar šiem Politikas noteikumiem pirms Jūs sniedzat mums informāciju par Jūsu personas datiem.

  Pievēršam Jūsu uzmanību arī tam, ka gan Politika, gan arī Noteikumi var tikt mainīti, papildināti vai atjaunoti.

  Ja Jūs neakceptējat šos Noteikumus, šo Politiku vai atsevišķus tās nosacījumus, mēs diemžēl nevarēsim sniegt Jums iespēju izmantot visas vai kādu no mūsu sniegtajiem pakalpojumiem (turpmāk – Pakalpojumi).

   

  1. Kas ir personas dati un kādus Jūsu personas datus mēs apstrādājam un kādēļ?

  Personas dati ir jebkura informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu (“datu subjekts”); identificējama fiziska persona ir tāda, kuru var tieši vai netieši identificēt, jo īpaši atsaucoties uz identifikatoru, piemēram, minētās personas vārdu, uzvārdu, identifikācijas numuru, atrašanās vietas datiem, tiešsaistes identifikatoru vai vienu vai vairākiem minētajai fiziskajai personai raksturīgiem fiziskās, fizioloģiskās, ģenētiskās, garīgās, ekonomiskās, kultūras vai sociālās identitātes faktoriem.

  1.1. Reģistrācija, pārbaude, administrēšana un sadarbība

  Pirms reģistrējaties interneta veikalā www.askona.lv, Jums vispirms ir nepieciešams iepazīties ar interneta veikala Preču iepirkšanās noteikumiem (distances līgumu) un šo Politiku. Pēc tam Jūs varat veikt reģistrāciju un reģistrējoties ir nepieciešams saņemt Jūsu apstiprinājumu, ka vēlaties noslēgt Līgumu. Ja Jūs reģistrējoties interneta veikalā www.askona.lv šādu apstiprinājumu sniedzat mums, tad Līgums ir uzskatāms par noslēgtu un Jūs varat iegādāties preces vai pakalpojumus no mums. Lai noslēgtu Līgumu Jūsu personas datu iesniegšana ir obligāta, jo, tos neiesniedzot, Jūs nevarēsiet noslēgt Līgumu un iegādāties preces no mums vai izmantot mūsu sniegtos Pakalpojumus interneta veikalā www.askona.lv. Reģistrējoties, Jūs noslēdzat Līgumu un apstiprināt, ka Jūsu norādītie personas dati ir precīzi un pareizi un, ka Jūs varat noslēgt Līgumu un neesat jaunāks par 18 gadiem. Mēs neuzņemamies atbildību par neprecīziem, nepilnīgiem vai kļūdainiem Jūsu iesniegtajiem personas datiem.

  Līgumam nepieciešamie dati:

  Datu kategorijas

  Jūsu vārds, uzvārds, piegādes adrese (pilsēta, ielas vai mājas Nr. vai nosaukums, dzīvokļa Nr.), e-pasta adrese un tālruņa numurs.

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Līguma, kura līgumslēdzēja puse esat Jūs, noslēgšanai un izpildei, kā arī mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai

  Datu apstrādes termiņš

  Visu periodu, kamēr ir spēkā Līgums un Jūs iegādājaties preces no mums vai izmantojat mūsu Pakalpojumus. Ar Jums noslēgto Līgumu un pierādījumus par to noslēgšanu mēs varam uzglābāt arī ilgāku laika periodu, kamēr noilgst saistību prasījumi, kas var izrietēt no Līguma saistībām, kā arī, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēt savas leģitīmās intereses pret mums izteiktajiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

   

  Atbilstoši Jūsu iesniegtajiem personas datiem, reģistrējoties www.askona.lv interneta veikalā, pēc Līguma noslēgšanas tiek izveidots unikāls Jūsu lietotāja profils (konts), pēc kura mēs Jūs identificēsim kā reģistrētu interneta veikala www.askona.lv lietotāju, kas sniegs Jums iespēju izmantot reģistrētiem lietotājiem piemērotās preču iegādes un/vai Pakalpojumus saskaņā ar Līguma noteikumiem un šīs Politikas nosacījumiem.

  Pēc Jūsu norādītajiem personas datiem mēs Jūs atpazīstam, kad, piemēram, Jūs vēlaties atjaunot vai mainīt savus datus, vēršaties pie mums saistībā ar attiecīgās personīgās informācijas iesniegšanu, ar personas datu apstrādi saistīto tiesību īstenošanu u.c.

  Jūsu norādītos kontaktinformācijas datus (elektronisko pastu, tālruņa numuru) varam izmantot saziņai ar Jums Līguma saistību izpildē, t.sk., atbildot uz Jūsu pieprasījumiem, pretenzijām, sniedzot svarīgu informāciju par preces piegādi vai Pakalpojumiem, to sniegšanu un (vai) šīs Politikas izmaiņām, sazinoties ar Jums, ja esat aizmirsis savus pasūtītos pirkumus pirkumu grozā, precizēt preču piegādes precīzu laiku, vai konstatējam sarežģījumus Līguma saistību izpildē, kas saistīti ar veiktajiem pirkumu vai pakalpojumu darījumiem, u.tml.

  Ļoti svarīgi ir tas, lai Jūsu norādītie personas dati būtu precīzi un pareizi. Ja Jūs norādīsiet nepareizus (neīstus) personas datus, tos aizmirsīsiet vai neatjaunosiet, Jūsu personas datiem mainoties, mums var rasties grūtības nodrošināt Līguma saistību izpildi un Pakalpojumu sniegšanu Jums, kā arī var rasties citi sarežģījumi, īstenojot Jūsu tiesības. Mēs nekādā gadījumā nebūsim atbildīgi par kaitējumu, kas Jums radīsies tā iemesla dēļ, ja būsiet norādījis nepareizus vai neprecīzus personas datus.

  Ja mainās Jūsu iesniegtie dati, Jums nekavējoties mūs par to ir jāinformē vai Jūs patstāvīgi varat veikt izmaiņas, izmainot attiecīgos personas datus Jūsu reģistrētā lietotāja profilā interneta veikalā www.askona.lv. Par to, kā atjaunot savus personas datus, kas ir mainījušies, lūdzam Jūs iepazīties šīs Politikas 6.2.punktā.

  Sabiedrībai nav iespēju pārbaudīt Jūsu nodoto personas datu pareizību un atbilstību īstenībai, ja tos Jūs mums nesniedzat. Pieņemot Jūsu reģistrāciju un noslēdzot Līgumu ar mums, mēs uzskatām, ka Jūsu iesniegtie personas dati ir precīzi un pareizi.

   

  1.2. Jūsu konta administrēšana

  Mēs apstrādājam Jūsu personas datus, lai varētu uzraudzīt un administrēt Jūsu kontu.

  Konta dati:

  Datu kategorijas

  Reģistrēšanās (interneta vietnē www.askona.lv) laikā norādītie dati, pievienošanās kontam dati, darbības kontā, tai skaitā tehniskie pārlūkošanas dati (IP adrese, pievienošanās un pārlūkošanas tehniskā informācija).

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Jūsu noslēgtais Līgums un izveidotais konts, lai izpildītu Līguma saistības, kā arī mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai.

  Datu apstrādes termiņš

  Visu periodu, kamēr Jūs esat konta lietotājs. Pierādījumus par Līguma noslēgšanu varam glabāt arī ilgāku periodu, ja tas ir nepieciešams, lai varētu aizstāvēties pret mums izteiktiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

   

  Jūsu reģistrāciju, izmantot kontu interneta vietnē www.askona.lv, mēs uzskatām par saņemtu, kad Jūs veicat Noteikumos noteiktās konta izveidošanai nepieciešamās darbības un apstiprināt reģistrāciju.

   

  1.3. Jūsu pirkuma datu apstrāde

  Sniedzot Jums Pakalpojumus un dažādas priekšrocības – noslēdzot un izpildot Līguma saistības, Jūs veicot naudas samaksu par preci, mēs veicot naudas atmaksāšanu Jums (ja Jūs atgriežat iegādāto preci mums), piešķirot atlaides pirkumiem u.c. – mēs paralēli Jūsu reģistrācijas datiem apstrādājam datus par Jūsu veiktajiem pirkuma vai Pakalpojuma darījumiem (turpmāk – pirkuma dati) un izrakstām Jums grāmatvedības attaisnojuma dokumentus (faktūrrēķinus, rēķinus, preču pavadzīmes, u.tml.), saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām (piemēram, Pievienotās vērtības nodokļa likums, likuma “Par grāmatvedību” 7.pants nosaka grāmatvedības attaisnojuma dokumentos norādāmos personas datu rekvizītus, u.c.).

  Pakalpojumu administrēšanas mērķim apstrādājamie Jūsu pirkuma dati:

  Datu kategorijas

  Jūsu vārds, uzvārds, personas kods, e-pasta adrese, tālruņa numurs, piegādes adrese, paraksts (ja pats pieņemat preces), pirkuma un piegādes datums un laiks, preču nosaukumi, daudzumi, pirkumu cenas un piešķirtās atlaides, pirkumu apmaksas metode, veiktie maksājumi un maksājuma informācija.

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Jūsu noslēgtais Līgums un Jūsu izveidotais konts, lai izpildītu Līguma saistības, kā arī mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai un juridisko pienākumu pildīšanai, kas rodas un ir piemērojamas Sabiedrībai

  Datu apstrādes termiņš

  Grāmatvedības attaisnojuma dokumenti - 5 gadi pēc pirkuma darījuma veikšanas un preču pavadzīmes parakstīšanas dienas. Ar Jums noslēgto Līgumu un pirkumu darījumu apliecinošos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus mēs varam uzglābāt arī ilgāku laika periodu, kamēr noilgts saistību prasījumi, kas var izrietēt no Līguma saistībām, kā arī, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēt savas leģitīmās intereses pret mums izteiktajiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

   

  Pirkuma datus un grāmatvedības attaisnojuma dokumentus mēs glabājam 5 gadus pēc pirkuma operācijas veikšanas un preču pavadzīmes parakstīšanas datuma attiecīgā kalendārā gada beigās, un ja termiņam beidzoties nav celta jebkāda veida prasība pret mums, mēs tos no datu bāzes izdzēšam un/vai uzticami anonimizējam, t.i., neatgriezeniski atdalām no Jūsu datiem un citas Jūs individualizējošas informācijas.  1.4. Datu profilēšana, administrējot Pakalpojumu sniegšanu

  Administrējot Pakalpojumu sniegšanu un tiecoties sasniegt Noteikumos minētos mērķus, mēs varam izmantot automatizētu personas datu (ieskaitot Jūsu pirkuma datus) analīzi un automatizētu lēmumu pieņemšanu, ieskaitot Jūsu profilēšanu. Mēs varam grupēt un analizēt Jūsu datus pēc Jūsu iegādātajām precēm un (vai) ņemot vērā citas Jums raksturīgas pazīmes (piem., vārdu, adresi, u.c.).

  Piemēram, Jūsu pirkuma datu analīzi un profilēšanu mēs varam veikt Jūsu interešu labā, izlabojot savā darbībā pieļautās kļūdas. Pamanot, ka kļūdīšanās dēļ mūsu pircējiem tika piemērota nepareiza preces cena vai nepiemērota atlaide, pēc pirkuma datiem mēs varam identificēt pircējus, kas iegādājās šīs preces, un izlabot savu kļūdu (kompensēt cenas atšķirību u.tml.).

  Svarīgi uzsvērt, ka mūsu veiktās Jūsu datu analīzes un profilēšanas darbības Jūs neietekmē juridiski vai citā veidā.

  Tomēr, ja Jūs iebilstu pret automatizētu Jūsu datu analīzi un profilēšanu šajā Politikas sadaļā minētajiem mērķiem, mēs pieņemtu un ņemtu vērā Jūsu iebildumus. Taču, ņemot vērā Pakalpojumu sniegšanas prasības, Jūsu iebildums var nozīmēt to, ka mēs nevarēsim sniegt Jums iespēju izmantot mūsu Pakalpojumus.

   

  1.5. Piedāvājumu un informācijas sniegšana

  Ja, reģistrējoties interneta veikalā www.askona.lv, Jūs piekritāt saņemt piedāvājumus un/vai aktuālos piedāvājumus uz Jūsu e-pasta adresi vai SMS jaunumus savā telefonā no mums, tad mēs apstrādājam Jūsu personas datus, sniedzot Jums šādus piedāvājumus un informāciju, piemēram, vispārīgas jaunumu vēstules, informāciju par mūsu un mūsu sadarbības partneru sniegtajiem piedāvājumiem, atlaidēm, akcijām, izpārdošanām, aicinām Jūs piedalīties akcijās, loterijās un iegūt balvas, jautājam Jūsu viedokli par sniegtajiem pakalpojumiem un produktiem u.c. Piedāvājumus un informāciju mēs sniedzam Jūsu kontā, kā arī citā Jūsu izvēlētā veidā, piemēram, e-pastā, ar SMS īsziņu uz Jūsu norādīto telefona Nr.

  Piedāvājumu un informācijas sniegšanas mērķim apstrādājamie personas dati:

  Datu kategorijas

  Jūsu vārds, e-pasta adrese un (vai) tālruņa numurs.

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Jūsu piekrišana saņemt piedāvājumus un informāciju par aktuālajiem jaunumiem, kā arī mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai.

  Datu apstrādes termiņš

  Kamēr ir spēkā Jūsu dotā piekrišana saņemt piedāvājumus un informāciju par aktuālajiem jaunumiem. Jūsu doto piekrišanu un pierādījumu par to mēs varam glabāt arī ilgāku laika periodu, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēties pret mums izteiktiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

   

  Jūs varat izvēlēties vēlamos komunikācijas kanālus privātuma uzstādījumos interneta veikala www.askona.lv Jūsu lietotāja kontā. Šos uzstādījumus varat bez ierobežojuma mainīt jebkurā laikā.

  Ja nevēlaties, lai mēs Jums sūtītu piedāvājumus un/vai jaunumus, Jūs varat nedot mums savu piekrišanu, vai ja Jūs esat devis savu piekrišanu saņemt piedāvājumus un/vai jaunumus, tad jebkurā brīdī Jūs varat no tiem atteikties vai mainīt Jūsu izvēlētos paziņojumu saņemšanas veidus (kanālus). Jūsu atteikums saņemt piedāvājumus un jaunumus netraucēs izmantot Pakalpojumus un noslēgtā Līguma saistību izpildi.

  1.6. Datu profilēšana, sniedzot individuālos piedāvājumus

  Ja, reģistrējoties interneta veikalā www.askona.lv, Jūs izvēlējāties saņemt arī individuālos (personalizētos) piedāvājumus, atbilstoši Jūsu pasūtījumu vēsturei, un devāt piekrišanu profilēšanai šim mērķim, lai pēc iespējas labāk Jūs iepazītu, šim nolūkam apstrādāsim ne tikai Jūsu sniegtos datus, bet arī papildus analizēsim un izmantosim Jūsu pirkumu datu vēsturi.

  Individuālo piedāvājumu sniegšanas mērķim apstrādājamie personas dati:

  Datu kategorijas

  Jūsu vārds, uzvārds, adrese, e-pasta adrese un tālruņa numurs, pirkumu dati (ieskaitot pirkuma datumu un laiku, preču nosaukumus, daudzumus, kopējo pirkumu cenu), Jums piedāvāto individuālo piedāvājumu vēsture un informācija par to izmantošanu.

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Jūsu piekrišana, lai Jūsu dati tiktu profilēti, sniedzot Jums individuālos piedāvājumus, kā arī mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai.

  Datu apstrādes termiņš

  Kamēr ir spēkā Jūsu dotā piekrišana par datu profilēšanu, lai piedāvātu Jums individuālos (personalizētos) piedāvājumus. Jūsu doto piekrišanu un pierādījumu par to mēs varam glabāt arī ilgāku periodu, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēties pret mums izteiktiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

  Ja Jūs piekrītat tam, ka Jūsu dati tiek profilēti, sniedzot Jums individuālos (personalizētos) piedāvājumus, Jūs iegūstat iespēju saņemt personalizētus piedāvājumus, ņemot vērā Jūsu vajadzības, un saņemt citas speciāli Jums paredzētas priekšrocības.

  Lai sasniegtu iepriekšminēto mērķi mēs izmantojam automatizētu datu analīzi un lēmumu pieņemšanu, tai skaitā profilēšanu. Mēs grupējam un analizējam Jūsu un (vai) pirkumu datus un, ņemot vērā Jūsu iepirkšanās paradumus un (vai) citas pazīmes (piemēram, adresi, konkrētus pirkumus u.c.), sniedzam Jums aktuālus, interesantus un lietderīgus piedāvājumus, kā arī citu informāciju par individuālajiem piedāvājumiem.

  Piemēram, ņemot vērā Jūsu pirkumu vēsturi un iepirkšanās paradumus, mēs varam piešķirt atlaides Jūsu iecienītāko kategoriju precēm, informēt Jūs par individuālā sortimenta jaunumiem u.c.

  Ja Jūs nevēlaties, lai Jūsu dati tiktu profilēti, sniedzot Jums individuālos piedāvājumus, Jūs varat nedot mums savu piekrišanu vai, ja Jūs esat devis savu piekrišanu individuālo piedāvājumu saņemšanai, tad jebkurā laikā Jūs varat no tiem atteikties. Tādā gadījumā Jūsu atteikums saņemt individuālos piedāvājumus netraucēs turpmāk Jums izmantot Pakalpojumus un Jūsu noslēgtā Līguma saistību izpildi, taču Jūs turpmāk nevarēsiet saņemt individuālos piedāvājumus un Jums aktuālo individuālo informāciju.

   

  1.7. Statistika, tirgus un mūsu pircēju rīcības izpēte

  Mēs pastāvīgi strādājam, lai mūsu preču sortiments, piemērotās akcijas un atlaides pēc iespējas labāk atbilstu mūsu pircēju, t.sk. Jūsu vajadzībām.

  Statistikas, tirgus un mūsu pircēju rīcības izpētes mērķim apstrādājamie dati:

  Datu kategorijas

  Adrese, pirkuma dati (ieskaitot pirkuma datumu un laiku, preču nosaukumus, daudzumus, kopējo pirkumu cenu, piešķirto atlaižu summu).

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Mūsu leģitīmās intereses ir analizēt pirkumu datus konkrētā reģionā pēc klientu adresēm un sagatavot mūsu komercdarbībai nepieciešamās atskaites, lai vērtētu mūsu komercdarbību un radītu ieguvumus gan Jums kā klientam, gan Sabiedrības komercdarbībai.

  Datu apstrādes termiņš

  5 kalendārie gadi no pasūtījuma izdarīšanas brīža

   

   

  Veicot statistikas datu, tirgus un pircēju rīcības izpēti, kā arī gatavojot mūsu komercdarbībai nepieciešamos pārskatus, mēs izmantojam automatizētu datu analīzi. Analīzes laikā mēs izmantojam nepersonalizētus datus un neapstrādājam Jūsu vārdu, kontaktinformāciju un citu Jūs individualizējošu informāciju. Datu analīze statistikas, tirgus un mūsu pircēju rīcības izpētes mērķim apstrādājamie dati (adrese un pirkuma dati) palīdz mums pieņemt svarīgus komercdarbības lēmumus par mūsu pircēju vajadzībām, atbilstoša preču sortimenta veidošanu, cenu veidošanu, u.tml.

  Šo datu analīzes darbības neietekmē Jūsu likumīgās vai līdzīga rakstura intereses, kā arī tas neietekmē turpmāko Pakalpojumu un Jūsu noslēgtā Līguma saistību izpildi.

   

  1.8. Klientu pieprasījumu, sūdzību, lūgumu un atsauksmju apkalpošana

  Mēs izmantosim Jūsu personas datus, atbildot uz Jūsu patērētāju pretenzijām, pieprasījumiem, sūdzībām, lūgumiem un administrējot Jūsu atsauksmes (turpmāk – Pieprasījums).

  Klientu pieprasījumu, sūdzību, lūgumu un atsauksmju apkalpošanas mērķim apstrādājamie dati:

  Datu kategorijas

  Jūsu nosauktie identifikācijas un kontaktinformācijas dati: vārds, uzvārds, tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese, adrese, dzimšanas datums u.tml.;

  Jūsu Pieprasījuma saturs: gadījums, kura sakarā vēršaties, tā apstākļi, datums, vieta, Jūsu lūgums, prasība vai atsauksme, prece, cita Pieprasījumā sniegtā informācija;

  Citi ar Pieprasījumu iesniegtie dokumenti un (vai) dati: piemēram, preces pirkšanas - faktūrrēķina/rēķina/preču pavadzīmes dati, preces fotogrāfijas.

  Datu apstrādes juridiskais pamats

  Mūsu juridisko pienākumu izpilde uz Jūsu pieprasījumu izskatīšanu un atbildēšanu, kā arī mūsu leģitīmās intereses vērtēt Jūsu kā klienta atsauksmes un veikt telefonsarunu ierakstu, lai uzlabotu mūsu darbības un sniegto pakalpojumu kvalitāti Jums, un mūsu leģitīmo interešu aizsardzībai.

  Datu apstrādes termiņš

  Līdz 12 mēnešiem. Jūsu prasījumus par precēm mēs varam uzglābāt arī ilgāku laika periodu, kamēr noilgts saistību prasījumi, kas var izrietēt no Līguma saistībām par preču pirkumiem, kā arī, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēt savas leģitīmās intereses pret mums izteiktajiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

   

  Jūsu datus izmantojam tikai tam nolūkam, lai varētu pienācīgi un objektīvi izskatīt Jūsu Pieprasījumu, sniegt Jums nepieciešamo informāciju, atbildēt uz Jūsu jautājumiem, atrisināt Jūsu izteiktos lūgumus vai prasījumus (sūdzības). Jūsu sniegto atsauksmju datus mēs varam analizēt, lai uzlabotu mūsu darbības un Jums sniegto pakalpojumu kvalitāti, ņemot vērā Jūsu sniegto viedokli un piedāvājumus.

  Jūsu Pieprasījumu un ar to saistītos Jūsu datus mēs apstrādājam un uzglabājam tik ilgi, kamēr izskatām Pieprasījumu, sniedzam Jums atbildi un izpildām pieņemtos lēmumus, kā arī vēl līdz 6 (sešiem) mēnešiem pēc Pieprasījuma atrisināšanas, bet ne īsāku laiku kā:

  -           pieprasījumi elektroniskā veidā e-pastā – 2 gadus;

  -           sūdzības – 2 gadus;

  -           Facebook individuālās vēstules – 6 mēnešus.

  Ja saistībā ar Pieprasījumu tiek iniciēts juridisks strīds vai pastāv šāda strīda iespējamība, Jūsu datus varam uzglabāt ilgāk, līdz beigsies tiesību aktos noteiktie sūdzības iesniegšanas vai prasības noilguma termiņi un (vai) stāsies spēkā gala nolēmums.

  Beidzoties šajā Politikā noteiktajam Jūsu datu apstrādes un uzglabāšanas termiņam, mēs dokumentus, kas satur Jūsu personas datus, iznīcināsim patstāvīgi, vai elektroniskā veidā esošos Jūsu personas datus uzticami un neatjaunojami izdzēsīsim vai anonimizēsim pēc iespējas ātrāk saprātīgā un pamatotā šādas darbības veikšanai nepieciešamā laikā.

   

  2. Kāds ir juridiskais pamats datu apstrādei un no kādiem avotiem mēs iegūstam un apkopojam Jūsu personas datus?

  Mēs iegūstam un apstrādājam Jūsu personas datus atbilstoši šādiem juridiskiem pamatiem:

  -        Jūsu piekrišana;

  -        Preču pirkšanas-pārdošanas līguma, kura līgumslēdzēja puse esat Jūs, noslēgšanai un izpildei;

  -        mūsu leģitīmās intereses;

  -        juridisko pienākumu pildīšana, kas rodas un ir piemērojamas Sabiedrībai.

  Jūsu datu apstrādei var tikt piemērots viens vai vairāki augstāk norādītie juridiskie pamati.

  Gandrīz visus Jūsu personas datus mēs iegūstam tikai no Jums. Reģistrējoties interneta veikalā www.askona.lv Jūs datus iesniedzat tiešā veidā mums, bet pirkuma datus – iegādājoties preces vai Pakalpojumus.

  Jūsu datus iegūstam tiešā veidā no Jums arī tad, kad Jūs iesniedzat Pieprasījumu jebkādā Jūsu izvēlētajā veidā: elektroniskā veidā uzrakstot mums elektronisku vēstuli un nosūtot to mums uz elektronisko pasta adresi, iesniedzot mums papīra formā rakstisku pieprasījumu, vai mutiskā veidā zvanot pa telefonu uz mūsu norādīto tālruņa numuru u.c.

  Tad, kad kvalitatīvai un objektīvai Jūsu Pieprasījuma izskatīšanai mums jāiegūst papildu informācija vai jāveic nozīmīgu apstākļu izpēte, Jūsu Pieprasījuma datus varam sasaistīt ar mūsu esošajiem un (vai) Jūsu Pieprasījuma izskatīšanas laikā savāktajiem datiem, piemēram, mēs varam izskatīt pirkuma operāciju datus, Jūsu konta lietošanas vēsturi, aptaujāt mūsu darbiniekus u.tml.

   

  3. Kā mēs datus glabājam un iznīcinām?

  Noslēdzoties Jūsu datu apstrādes un uzglabāšanas periodam, kas noteikts šajā Politikā (izņemot, zemāk minētajos gadījumos), mēs iznīcināsim Jūsu datus drošā veidā, bet Politikā norādītajos gadījumos – uzticami un neatjaunojami anonimizēsim pēc iespējas ātrāk, saprātīgā un pamatotā šādu darbību veikšanai nepieciešamā laika periodā.

  Ilgāk, nekā noteikts šajā Politikā, Jūsu personas dati var tikt uzglabāti tikai tad, ja pastāvēs kāds no šādiem apstākļiem:

  - tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizsargāties pret prasījumiem, pretenzijām vai prasībām un varētu īstenot savas tiesības;

  - personas datu glabāšanās termiņš ir noteikts vai izriet no Latvijas Republikas un/vai Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem;

  - ir pamatotas aizdomas par nelikumīgu rīcību, kā sakarā tiek veikta izmeklēšana;

  - Jūsu dati ir nepieciešami pienācīgai strīda, sūdzības izskatīšanai;

  - nepieciešams nodrošināt rezerves kopiju un citus līdzīgus mērķus;

  - pastāvot citiem tiesību aktos noteiktajiem pamatojumiem.

  Gadījumā, ja būs iestājušies šādi apstākļi, tad informācija, kas satur personas datus tiks glabāta līdz attiecīgā procesa (kriminālprocesa, administratīvo pārkāpumu procesa, administratīvā procesa pabeigšanas) nodošanai tiesībsargājošajai institūcijai vai tās galīgajam nolēmumam.

   

  4. Kādos gadījumos un kādiem personas datu saņēmējiem mēs atklājam Jūsu datus?

  Jūsu datus varam nodot apstrādei personas datu saņēmējiem, t.i. personām, kas palīdz mums izpildīt un administrēt Pakalpojumu sniegšanu, sniedz mums ar klientu Pieprasījumu administrēšanu saistītos pakalpojumus. Tādas personas var būt IT datubāzu programmatūras piegādātāji, datubāzu administrēšanas pakalpojumu sniedzēji, datu centru, uzturēšanas un mākoņpakalpojumu sniedzēji, tiešie tirgdarbības pakalpojumu sniedzēji, tirgus izpētes vai uzņēmējdarbības analītikas pakalpojumu sniedzēji u.tml. Ikvienā gadījumā datu apstrādātājiem iesniedzam tikai tik daudz datu, cik tas ir nepieciešams konkrēta uzdevuma izpildei vai konkrēta pakalpojuma sniegšanai. Mūsu piesaistītie datu apstrādātāji var apstrādāt Jūsu personas datus tikai pēc mūsu norādījumiem un nevar tos izmantot citiem mērķiem vai nodot citām personām bez mūsu piekrišanas. Turklāt tiem ir jānodrošina Jūsu datu aizsardzība saskaņā ar spēkā esošiem tiesību aktiem un saskaņā ar mums noslēgto rakstisko vienošanos.

  Ja Pieprasījumā aprakstītais gadījums tiks atzīts par apdrošināšanas gadījumu, Jūsu Pieprasījumu un datus nodosim apdrošināšanas sabiedrībai (-ām), kurā (-ās) esam apdrošinājuši savu civiltiesisko atbildību, mantu vai kura (-as) sniedz mums citu ar Jūsu Pieprasījumā minēto gadījumu saistītu apdrošināšanas segumu. Apdrošināšanas sabiedrības darbojas kā neatkarīgi/atsevišķi personas datu apstrādes pārziņi un Jūsu datus apstrādā saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem un noteikumiem.

  Dati var tikt nodoti arī kompetentām/uzraugošām valsts varas, pašvaldības vai tiesībsargājošām iestādēm, piemēram, policijai, prokuratūrai, tiesai vai kontrolējošām/uzraudzības institūcijām, taču tikai tām pamatoti pieprasot vai tikai tad, ja tas ir nepieciešams saskaņā ar spēkā esošiem tiesību aktiem vai tiesību aktu noteiktajos gadījumos un kārtībā, lai nodrošinātu valsts, pašvaldību vai tiesībsargājošo iestāžu un/vai mūsu tiesības, mūsu pircēju, darbinieku un IT resursu drošību, izvirzītu, iesniegtu un aizstāvētu juridiskās prasības, u.tml.

  Ja mēs izmantojam mājaslapas analīzes pakalpojumu (piem., Google Analytics), ko lieto, lai noteiktu, kā Jūs pārlūkojat interneta vietnē www.askona.lv sniegto informāciju, ar Jūsu anonimizētajiem datiem varam apmainīties ar personām, kas pamatojas uz šo informāciju un vērtē, kā tiek pārlūkota interneta vietne, gatavojot vietnes apstrādātājiem paredzētās atskaites par interneta vietnes darbību un sniedzot citus ar interneta vietnes lietošanu saistītus pakalpojumus. Plašāku informāciju par to varat izlasīt pārlūkprogrammas Sīkfailu politikā.

   

  5. Kādā teritorijā mēs apstrādājam Jūsu personas datus?

  Jūsu personas datus apstrādājam tikai Eiropas Savienības teritorijā. Mums šobrīd nav nodoma nodot un mēs nenododam Jūsu personas datus trešajām valstīm.

  Gadījumā, ja Pakalpojumu sniegšanai vai komunikācijai izmantojam facebook.com, vai Google analytica pakalpojumus, tad attiecībā uz datu nodošanu uz 3 valstīm attiecīgie pakalpojuma sniedzēji ir uzskatāmi par trešo personu un aicinām iepazīties ar šo pakalpojumu sniedzēju privātuma politikām.

   

  6. Kādas ir Jūsu tiesības un kā Jūs tās varat izmantot?

  Datu aizsardzības tiesību akti sniedz Jums daudz tiesību, ko varat brīvi izmantot, savukārt mēs nodrošinām iespēju Jums tās izmantot. Informāciju par konkrētām Jūsu tiesībām un to īstenošanas veidiem sniedzam šajā Politikā, lūdzam to uzmanīgi izlasīt:

   

  6.1. Tiesības piekļūt saviem personas datiem, kurus mēs pārvaldām

  Jums ir tiesības saņemt mūsu apstiprinājumu par to, vai mēs apstrādājam Jūsu personas datus, kā arī tiesības iepazīties ar mūsu apstrādājamajiem Jūsu personas datiem un informāciju par datu apstrādes mērķiem, apstrādājamo datu kategorijām, datu saņēmēju kategorijām, datu apstrādes periodu, datu iegūšanas avotiem, automatizētu lēmumu pieņemšanu, tai skaitā profilēšanu, kā arī to nozīmi un sekām attiecībā uz Jums.

  Lielāko daļu šīs informācijas sniedzam šajā Politikā un ticam, ka tā Jums būs noderīga.

  Ja esat interneta veikala www.askona.lv reģistrētais konta lietotājs, Jūs varat jebkurā brīdī savā lietotāja kontā iepazīties ar mūsu apstrādājamajiem Jūsu personas datiem (piemēram, pārbaudīt Jūsu iesniegto personas datu informāciju, aktualizēt informāciju, Jūsu dotās piekrišanas, u.tml.), saņemt Jums izrakstītos faktūrrēķinus par pēdējiem 12 mēnešiem[2] .

  Ja šajā Politikā, interneta veikala www.askona.lv Jūsu lietotāja kontā sniegtā informācija Jums nav pietiekama vai vēlaties saņemt pirkumu operāciju vēsturi par ilgāku nekā 12 mēnešu periodu, Jūs vienmēr varat vērsties pie mums šīs Politikas 8.punktā norādītajos veidos.

   

  6.2. Tiesības labot personas datus

  Ja ir mainījušies Jūsu reģistrācijas brīdī norādītie dati vai redzat, ka mūsu apstrādājamā informācija par Jums ir neprecīza vai nepareiza, Jums ir tiesības pieprasīt šo informāciju mainīt, precizēt vai izlabot, vēršoties pie mums šīs Politikas 8.punktā norādītajos veidos vai Jūs varat patstāvīgi veikt interneta veikalā www.askona.lv kontā savu datu labošanu (aktualizāciju).

   

  6.3. Tiesības atsaukt piekrišanu

  Tajos gadījumos, kad Jūsu datus apstrādājam saskaņā ar Jūsu piekrišanu, Jums ir tiesības jebkurā laikā atsaukt savu piekrišanu, kas būs pamats datu apstrādes izbeigšanai. Piekrišanas atsaukums neietekmē apstrādes likumību, kas pamatojas uz piekrišanu pirms atsaukuma.

  Piemēram, Jūs varat jebkurā brīdī atsaukt savu piekrišanu saņemt piedāvājumus un jaunumus, kā arī piekrišanu par datu profilēšanu, sniedzot Jums individuālos piedāvājumus. Šo piekrišanu atsaukšana neierobežos Jums turpināt izmantot Pakalpojumus un noslēgtā Līguma saistību izpildi, bet tas nozīmēs, ka mēs nevarēsim sniegt un Jūs nevarēsiet saņemt Jums aktuālus piedāvājumus un jaunumus.

  Savas piekrišanas Jūs varat koriģēt (tās atsaukt vai no jauna dot), iesniedzot Jūsu atbilstoši atjauninātu reģistrācijas informāciju par dotajām piekrišanām, mainot piekrišanu nosacījumus savā reģistrētā lietotāja kontā vai sazinoties ar mums šīs Politikas 8.punktā norādītajos veidos.

  Kad Jūsu piekrišana tiks atsaukta, mēs pārtrauksim uz piekrišanas pamata apstrādāt Jūsu datus un Politikā norādītajos gadījumos – datus uzticami un neatjaunojami dzēsīsim vai anonimizēsim.

  Jebkurā gadījumā Jūsu doto piekrišanu un pierādījumu par Jūsu doto piekrišanu mēs varam uzglabāt arī ilgāku laika periodu, ja tas ir nepieciešams, lai mēs varētu aizstāvēt savas leģitīmās intereses pret mums izteiktajiem prasījumiem, pretenzijām vai prasībām.

   

  6.4. Tiesības iesniegt sūdzību

  Ja Jūs uzskatāt, ka Jūsu datus mēs apstrādājam, pārkāpjot datu apstrādes/aizsardzības tiesību aktu prasības, mēs vispirms lūdzam vērsties tieši pie mums. Mēs ticam, ka mums izdosies kliedēt visas Jūsu šaubas, apmierināt lūgumus un novērst mūsu pieļautās kļūdas, ja tādas būs radušās.

  Ja Jūs nebūsiet apmierināts ar mūsu piedāvātajiem problēmas risināšanas veidiem vai, pēc Jūsu domām, mēs nepildīsim saskaņā ar Jūsu lūgumu nepieciešamās darbības, Jums ir tiesības iesniegt sūdzību uzraugošajai institūcijai, kas Latvijas Republikā ir Datu Valsts inspekcija.

   

  6.5. Tiesības nepiekrist datu apstrādei, kad apstrāde ir pamatota ar leģitīmām interesēm

  Jums ir tiesības iebilst personas datu apstrādei, ja personas dati tiek apstrādāti, pamatojoties uz mūsu leģitīmām interesēm. Tomēr, ņemot vērā Pakalpojumu sniegšanas mērķus un abu pušu (gan Jūsu kā datu subjekta, gan mūsu kā personas datu apstrādes pārziņa) likumīgo interešu līdzsvaru, Jūsu iebildumi var nozīmēt, ka, pārtraucot Jūsu datu apstrādi mūsu leģitīmo interešu nodrošināšanai, mēs nevarēsim sniegt iespēju Jums turpināt izmantot Pakalpojumus un noslēgtā Līguma darbība tiks pārtraukta un izbeigta.

  Ja vēlaties izmantot šajā sadaļā norādītās tiesības, lūdzam Jūs iesniegt mums rakstisku lūgumu uz šīs Politikas 8.punktā mūsu norādīto kontaktinformācijas adresi.

   

  6.6. Tiesības izdzēst datus (tiesības būt aizmirstam)

  Pastāvot noteiktiem datu apstrādes tiesību aktos minētajiem apstākļiem (piemēram, ja personas dati tiek apstrādāti nelikumīgi, zūd datu apstrādes tiesiskais pamats, personas dati vairs nav nepieciešami saistībā ar nolūkiem, kādos tie tika vākti vai citādi apstrādāti, u.c.), Jums ir tiesības lūgt, lai mēs izdzēstu Jūsu personas datus. Ja vēlaties izmantot šīs tiesības, lūdzam Jūs iesniegt mums rakstisku lūgumu uz šīs Politikas 8.punktā mūsu norādīto kontaktinformācijas adresi.

  Svarīgi atzīmēt, ka Jūsu interneta veikala www.askona.lv kontā reģistrētā lietotāja dati bez atsevišķa Jūsu lūguma tiks izdzēsti, bet pārējie dati – izdzēsti vai droši anonimizēti, ja Jūs pārtrauksiet izmantot interneta veikalā www.askona.lv esošos Pakalpojumus un ir pagājuši 2 (divi) gadi no Jūsu kā reģistrētā lietotāja pēdējās aktivitātes interneta veikalā www.askona.lv.

   

  6.7. Tiesības ierobežot datu apstrādi

  Pastāvot noteiktiem datu apstrādes tiesību aktos minētajiem apstākļiem (ja personas dati tiek apstrādāti nelikumīgi, Jūs apstrīdat datu precizitāti, Jūs iesniedzat iebildumus par datu apstrādi mūsu leģitīmo interešu nodrošināšanai, u.c.), Jums tāpat ir tiesības ierobežot Jūsu datu apstrādi. Tomēr mums ir jāatzīmē, ka datu apstrādes ierobežošanas dēļ un uz šo ierobežojumu periodu mums var nebūt iespēju nodrošināt Jums Pakalpojumu sniegšanu un Līguma saistību izpildi.

  Ja vēlaties izmantot šajā sadaļā norādītās tiesības, lūdzam Jūs iesniegt mums rakstisku lūgumu uz šīs Politikas 8.punktā mūsu norādīto kontaktinformācijas adresi.

   

  6.8. Tiesības uz datu pārnesamību

  Datus, ko apstrādājam saskaņā ar Jūsu piekrišanu un kuru apstrāde veicama, piemērojot automatizētus līdzekļus, Jums ir tiesības pārcelt uz citu datu pārzini. Datus, ko vēlaties pārcelt, mēs Jums iesniegsim vienkārši mūsu sistēmās izmantojamā un datorlasāmā formātā, bet, ja Jūs to vēlēsieties un būs tehniskas iespējas, pārsūtīsim datus tieši Jūsu norādītajam citam datu pārzinim.

  Ja vēlaties izmantot tiesības uz datu pārnesamību, lūdzam Jūs iesniegt mums rakstisku lūgumu uz šīs Politikas 8.punktā mūsu norādīto kontaktinformācijas adresi.

   

  7. Kā mēs izskatām un apstrādājam Jūsu pieprasījumus?

  Lai aizsargātu mūsu pircēju datus no nelikumīgas atklāšanas, mums, saņemot Jūsu lūgumu par Jūsu datu sniegšanu vai citu Jūsu tiesību īstenošanu, būs jāpārliecinās par Jūsu identitāti. Šim nolūkam mēs varam lūgt Jūs norādīt Jūsu interneta veikala www.askona.lv lietotāja kontā reģistrētos aktuālos datus (piemēram, vārdu, uzvārdu, adresi, e-pasta adresi vai tālruņa numuru), pēc tam salīdzināsim, vai Jūsu norādītie dati sakrīt ar attiecīgajiem reģistrētā lietotāja datiem. Veicot šo pārbaudi, mēs tāpat varam izsūtīt kontroles paziņojumu uz reģistrācijas anketā norādīto kontaktinformāciju saziņai (īsziņas vai e-pasta veidā), lūdzot veikt autorizāciju. Ja pārbaudes procedūra būs neveiksmīga (piemēram, Jūsu norādītie dati nesakritīs ar interneta veikalā www.askona.lv reģistrētā lietotāja profilā norādītajiem datiem vai Jūs neveiksiet autorizāciju pēc nosūtītās īsziņas vai e-pasta paziņojuma saņemšanas), mēs būsim spiesti konstatēt, ka Jūs neesat lūgto datu subjekts, un būsim spiesti noraidīt Jūsu iesniegto lūgumu.

  Saņemot Jūsu lūgumu par jebkuru Jūsu tiesību īstenošanu un veiksmīgi veicot iepriekš norādīto pārbaudes procedūru, mēs apņemamies bez pamata nekavējoties, taču jebkurā gadījumā ne vēlāk kā viena mēneša laikā no Jūsu lūguma saņemšanas un pārbaudes procedūras beigām sniegt Jums informāciju saskaņā ar Jūsu iesniegto lūgumu. Ņemot vērā lūgumu sarežģītību un skaitu, mums ir tiesības viena mēneša periodu pagarināt vēl uz diviem mēnešiem, par to Jūs informējot līdz pirmā mēneša beigām un norādot šāda pagarinājuma iemeslus.

  Ja Jūsu lūgums ir iesniegts ar elektroniskajiem saziņas līdzekļiem, atbildi sniegsim arī ar elektroniskajiem saziņas līdzekļiem, izņemot gadījumus, kad tas nebūs iespējams (piemēram, lielā informācijas apjoma dēļ) vai tad, ja Jūs lūgsiet atbildēt citādā veidā.

  Mēs atteiksimies apmierināt Jūsu lūgumu ar motivētu atbildi, ja tiks konstatēti tiesību aktos norādītie apstākļi, gadījumos, kad informāciju nevaram Jums izsniegt, par to rakstiski Jūs informējot.

   

  8. Kādā veidā jūs varat sazināties ar mums?

  Par visiem personas datu apstrādes un aizsardzības jautājumiem ar mums - SIA "Sleep8 Baltic" varat sazināties šādos veidos:

  - ar elektroniskā pasta starpniecību, rakstot uz e-pasta adresi: shop@askona.eu,

  - zvanot uz mūsu tālruņi: +371 200 210 91, +371 200 210 08

  - pasta korespondences adrese: Krasta street 68A, Riga, LV-1019, Latvia

   

  9. Cik droši ir Jūsu dati?

  Mēs cienām Jūsu privātumu, tādēļ Jūsu personas datu drošība ir mūsu prioritāte. Mēs izmantojam atbilstošus organizatoriskus un tehniskus līdzekļus, lai nodrošinātu pastāvīgu Jūsu personas datu drošību un datu apstrādes atbilstību personas datu aizsardzības tiesību aktu un mūsu iekšējās politikas prasībām.

  Mēs konsekventi ievērojam personas datu minimizēšanas principu un neapkopojam datus, kas mums nav nepieciešami šajā Politikā norādīto mērķu sasniegšanai.

   

  Mēs izmantojam dažādas personas datu aizsardzības un drošību nodrošinošas tehnoloģijas un procedūras, lai aizsargātu Jūsu personīgo informāciju no nelikumīgas piekļuves, izmantošanas vai atklāšanas. Mūsu sadarbības partneri tiek rūpīgi atlasīti un viņiem pieprasām, lai tiktu izmantotu atbilstoši līdzekļi, kas aizsargātu personas datu konfidencialitāti un nodrošinātu Jūsu personīgās informācijas drošību. Tomēr, Jūsu informācijas nodošanā mums, Jums izmantojot internetu vai mobilos sakarus, pilnīgu drošību nevar garantēt; jebkāda Jūsu informācijas nodošana mums iepriekš norādītos veidos tiek veikta uz Jūsu pašu riska.

   

  10. Politikas spēkā esamība un izmaiņas

  Šī interneta veikala “askona.lv” privātuma politika var tikt mainīta vai aktualizēta.

  Interneta vietnē www.askona.lv Jūs vienmēr atradīsiet jaunāko privātuma politikas versiju.
 • Informācija par atteikuma tiesību izmantošanu

  Latvijas Republikas Ministru Kabineta 2014.gada 20.maija noteikumi Nr. 255 "Noteikumi par distances līgumu" nosaka, ka Jūs kā patērētājs (Pircējs, kurš saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma noteikumiem ir atzīstams par patērētāju, t. i., fiziskā persona, kas izsaka vēlēšanos iegādāties, iegādājas vai varētu iegādāties vai izmantot preci vai pakalpojumu nolūkam, kurš nav saistīts ar tās saimniecisko vai profesionālo darbību) varat izmantot atteikuma tiesības un vienpusēji atkāpties no distances līguma 14 kalendāro dienu laikā, sedzot Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta septītajā, devītajā un vienpadsmitajā daļā, kā arī šo noteikumu 23. punktā minētās izmaksas, un atdot interneta veikalā iegādāto preci atpakaļ mums kā pārdevējam.

  Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. pantu „atteikuma tiesības ir patērētāja tiesības noteiktā termiņā vienpusēji atkāpties no līguma (atteikt pasūtījumu), nemaksājot līgumsodu, procentus vai zaudējuma atlīdzību”.

  Norādījumi par atteikumu

  Atteikuma tiesības

  Jums ir tiesības 14 kalendāro dienu laikā atteikties no šā līguma, neminot iemeslu.

  Atteikuma tiesību izmantošanas termiņš beigsies pēc 14 dienām, sākot no dienas, kad:

  • Jūs esat ieguvis vai trešā persona, kas nav pārvadātājs un ko jūs esat norādījis, ir ieguvusi preces valdījumā;
  • Jūs vai trešā persona, kas nav pārvadātājs un kuru Jūs esat norādījis, ir ieguvusi valdījumā pēdējo preci, Ja jūs vienā pasūtījumā esat pasūtījis vairākas preces, kuras piegādā atsevišķi;
  • Jūs vai trešā persona, kas nav pārvadātājs un kuru Jūs esat norādījis, ir ieguvusi valdījumā preces pēdējo partiju vai daļu, ja tiek piegādāta prece, kas sastāv no vairākām partijām vai daļām.

  Lai izmantotu atteikuma tiesības, Jums ar nepārprotamu paziņojumu ir mūs jāinformē par lēmumu atteikties no šā līguma. (piemēram, pa pastu nosūtītu vēstuli, e-pastu)– SIA "Sleep8 Baltic", Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019, shop@askona.eu. Jūs varat izmantot pievienoto atteikuma veidlapas paraugu, bet tas nav obligāti. Pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs nodrošināt patērētājam iespēju pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja mājaslapā internetā elektroniskā veidā aizpildīt un iesniegt atteikuma veidlapu vai paziņojumu par atteikuma tiesību izmantošanu. Šādā gadījumā pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs, izmantojot pastāvīgu informācijas nesēju (tai skaitā elektronisko pastu), nekavējoties paziņo patērētājam par atteikuma saņemšanu. Lai atteikuma tiesību termiņš būtu ievērots, pietiek, ja savu paziņojumu par atteikuma tiesību izmantošanu nosūtīsiet pirms atteikuma tiesību termiņa beigām.

  Ja Jūs atteiksieties no šā līguma, mēs Jums atmaksāsim visus no Jums saņemtos maksājumus, tostarp piegādes izmaksas (izņemot papildu izmaksas, kas radušās tādēļ, ka Jūs esat izvēlējies piegādes veidu, kas nav mūsu piedāvātais vislētākais standarta piegādes veids), bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad mēs tikām informēti par Jūsu lēmumu atteikties no šā līguma. Atmaksāšana tiks veikta, izmantojot tādu pašu maksāšanas līdzekli, kādu Jūs izmantojāt sākotnējam darījumam, ja vien neesat skaidri paudis piekrišanu to darīt citādi. Jebkurā gadījumā no Jums saistībā ar šādu atmaksāšanu netiks iekasēta nekāda maksa. Mēs varam aizturēt atmaksājumu līdz brīdim, kad mēs būsim saņēmuši preces un tās dokumentāciju atpakaļ vai kad Jūs būsiet iesniedzis apliecinājumu par to, ka preces ir nosūtītas atpakaļ.

  Atteikumu tiesību izmantošanas gadījumā, preces kopā ar čeku un pārējo dokumentāciju, kas tika saņemta veicot pirkumu, Jums jānosūta atpakaļ vai jāpiegāda pašam un jānodod atpakaļ mums uz adresi: Rīga, Latgales iela 462B, Latvija, LV-1063, bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad Jūs mums paziņojāt savu lēmumu atteikties no šā līguma. Termiņš būs ievērots, ja Jūs preces nosūtīsiet atpakaļ pirms 14 dienu termiņa beigām. Jums būs jāsedz ar preču atpakaļ atdošanu saistītās tiešās izmaksas. Jūs esat atbildīgs tikai par preču vērtības samazināšanos, ja preces izmantotas nevis tāpēc, lai konstatētu šo preču veidu, īpašības un darbību, bet citos nolūkos.

  Atteikuma tiesību izmantošanas termiņā patērētājam ir tiesības preci lietot tiktāl, ciktāl tas nepieciešams preces pārbaudei (tikpat lielā mērā, cik to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā). Izmantojot atteikuma tiesības, patērētājs ir atbildīgs par preces lietošanu, kas pārsniedz preces pārbaudes nolūkam paredzēto, par tādu preces lietošanu atteikuma tiesību izmantošanas termiņā, kas nav savienojama ar labas ticības principu, kā arī par preces vērtības, kvalitātes un drošuma samazināšanos.

  Jums ir tiesības nepieņemt preci preces piegādes brīdī, ja tā ir bojāta vai tai ir bojāts iepakojums, vai arī tā pēc izskata un iepakojuma varētu neatbilst Jūsu pasūtītajai. www.askona.lv mājas lapā publicētie noteikumi ir līguma neatņemama sastāvdaļa.

  Līgums jāglabā 2 gadi. Pazaudēšanas gadijumā mēs Jums varam piedāvāt atjaunot pirkuma apliecinošu dokumentu vai garantijas talonu par atsevišķu samaksu.

  Jūsu uzmanībai!

  Saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumu Nr. 255 Noteikumi par distances līgumu 22. punktu, Jūs kā Patērētājs nevarat izmantot atteikuma tiesības, ja:

  1. pilnībā ir pabeigta pakalpojuma sniegšana, kura tika uzsākta pirms atteikuma tiesību termiņa beigām, ja patērētājs ir skaidri piekritis un apliecinājis, ka viņš zaudēs atteikuma tiesības no dienas, kad līgums par pakalpojuma sniegšanu būs pilnībā izpildīts. Šis noteikums neattiecas uz līgumiem, ja līguma priekšmets ietver gan preci, gan pakalpojumu;
  2. preces vai pakalpojuma cena ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām, kuras pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nevar kontrolēt un kuras var rasties atteikuma tiesību termiņā;
  3. prece tiek izgatavota pēc patērētāja norādījumiem vai prece ir nepārprotami personalizēta;
  4. patērētājs ir atvēris iepakojumu precei, kuru veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot atpakaļ;
  5. prece tās īpašību dēļ pēc piegādes ir neatgriezeniski sajaukusies ar citām lietām;
  6. patērētājs ir pieprasījis pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam ierasties un veikt steidzamus remontdarbus vai tehniskās apkopes darbus. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs, ierodoties pie patērētāja, sniedz papildu pakalpojumu vai piegādā preces, kas nav nepieciešamās rezerves daļas, lai veiktu remontdarbus vai tehniskās apkopes darbus, atteikuma tiesības ir piemērojamas minētajiem papildu pakalpojumiem vai precēm.

  Citos LR Ministru kabineta noteikumu Nr. 255 Noteikumi par distances līgumu 22.punktā paredzētajos gadījumos.
 • GARANTIJA


  1. Visām askona.eu pirktajām precēm tiek dota ražotāja / izplatītāja - pārdevēja garantija, kuras ilgums ir 2 gadi no preces iegādes dienas.  Pirms preces lietošanas lūdzam rūpīgi izlasīt preces lietošanas instrukciju un garantijas nosacījumus. 

  Dīvāni.

  * Ražotāja garantijas periods visiem dīvāniem / krēsliem (turpmāk - prece) ir 24 mēneši no brīža, kad preces tiek nodotas Pircējam vai Pārstāvim.
  * Garantija ir derīga tādos gadījumos,ja tiek atklāts auduma un/vai ražošanas defekts.
  * Šo garantiju var piemērot gadījumos, kad konstatē materiālu defektus vai preču defektus.
  * Garantijas serviss ir preču ražošanas defekta bezmaksas novēršana, veicot remontu, tostarp, ja nepieciešams, ar atsevišķu preču daļu nomaiņu. Garantijas serviss neietver spēju atteikties no pirkšanas-pārdošanas līguma, atteikt preces, nomainīt preces vai atgriezt naudu.
  * Garantijas serviss attiecās uz ražošanas defektiem.

  Par ražošanas defektiem neskaitās:
  1.  Izmaiņas produkta sastāvdaļās, ražotāja veiktajā tehnoloģijā saistībā ar produktu uzlabojumiem, kas neietekmē produkta patēriņa īpašības;
  2. Jaunā produkta raksturīgo rūpniecisko materiālu smaržu;
  3.  Nelielas izmēra atšķirības no parauga, kas uzrādīts tirdzniecības centrā, saskaņā ar valsts standartiem;
  4. Nenozīmīgas nokrāsu, tekstūras, polsterējuma toņu atšķirības komplekta vai Preces sastāvā no iesniegtajiem paraugiem.

  Pārdevējs nodrošina preču garantijas apkalpošanu ar nosacījumu, ka tas pilnībā atbilst visiem šādiem nosacījumiem:
  1. Garantijas serviss ir derīgs Precēm, kurām ir saglabājušies: marķējums, dokumenti, kas apliecina pirkuma faktu.
  2. Atbilstība dīvāna ekspluatācijas un kopšanas prasībām, kas noteiktas ieteikumos par preču pieņemšanu, kopšanu un dīvāna ekspluatācijas noteikumiem.
  3. Precei jābūt tīrai, bez redzamiem traipiem un netīrumiem.
  4. Garantijas serviss attiecas uz dīvāniem, kuriem nav mehānisku bojājumu, pašremonta un detaļu maiņu pēdu vai preču konstrukcijas izmaiņām.
  5. Prece nav izmantota kā izstādes paraugs tirdzniecības zālē.
  6. Prece izmantota paredzētajam mērķim (dīvāns- gulēšanai, sēdēšanai).
  7. Dīvāns tika izmantots ar tam paredzēto matraci, kas tika piegādāts ar dīvānu, netika izmantots bez matrača.

  Garantijas serviss neattiecas uz:
  1. Materiālu dabiskais nolietojums, ko izraisa preces izmantošana, tai skaitā Eko ādas augšējā slāņa nobiršana vai nodilums, apdares/ gultas apvalka nodilums. 
  2. Preces auduma bojājumi: skrāpējumi, griezumi, traipi un netīrumi, tīrīšanas pēdas.
  3. Preces mīksto slāņu dabiskā saraušanās ( notiek ekspluatācijas rezultātā).
  4. Dekoratīvie preces elementi, armatūra, apvalka elementi.
  5. Dīvāni, ko izmanto komerciāliem nolūkiem bez atļaujas komerciālai izmantošanai.

  Ergomotion.

  * Ražotāja garantijas periods bāzei ErgoMotion (turpmāk tekstā - prece) ir 24 mēneši no brīža, kad prece tiek nodotas pircējam vai pārstāvim.
  * Garantija ir derīga tādos gadījumos,ja tiek atklāts auduma un/vai ražošanas defekts.
  * Šī garantija ir spēkā gadījumos, kad tiek konstatēti materiālu defekti vai preču defekti.
  * Garantijas serviss ir preču ražošanas defekta bezmaksas novēršana, veicot remontu, tostarp, ja nepieciešams, ar atsevišķu preču daļu nomaiņu. Garantijas serviss neietver spēju atteikties no pirkšanas-pārdošanas līguma, atteikt preces, nomainīt preces vai atgriezt naudu.

  Pārdevējs nodrošina preču garantijas apkalpošanu ar nosacījumu, ka tas pilnībā atbilst visiem šādiem nosacījumiem:
  1.  Garantijas serviss attiecās uz preci, jatiek saglabāta etiķete (sērijas numurs uz pamatnes rāmja), lietošanas instrukcijas un garantijas talons (pievienots kastei ar pamatni), kā arī dokumenti, kas apliecina pirkuma faktu.
  2.  Lietošanas instrukcijā norādīto preču ekspluatācijas un tehniskās apkopes prasību ievērošana (ievietota kastē ar pamatni).
  3.  Garantijas serviss attiecas uz precēm, kurām nav mehānisku bojājumu, pašremonta pēdu.
  4.  Prece izmantota paredzētajam mērķim (gulēšanai, sēdēšanai).

  Garantijas serviss neattiecas, uz/ja:
  1. Bojājumi, kas radušies, lietojot preci citiem mērķiem vai ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanas rezultātā.
  2. Bojājumi, kas radušies, remontējot vai nomainot bāzes daļas, ko veic persona vai personas, kurām nav atļauts to darīt.
  3. Izmaiņas bāzē Ergomotion ir aizliegtas.
  4. Veicot pilnvaroto dienestu konsultatīvus padomus (servisa centri).
  5. Neievērojot ieteikumus par svara ierobežojumiem, kas norādīti norādīti lietošanas pamācībā.
  6. Izdarot kaitējumu nelikumīgu darbību rezultātā, kuru mērķis ir iznīcināt vai sabojāt ErgoMotion bāzi, dabas katastrofas.

  ErgoMotion bāzi drīkst izmantot tikai ar matračiem, kas paredzēti izmantošanai ar transformējamo bāzi.

  Gultas un galvgali.

  * Ražotāja garantijas periods visām gultām/galvas balstiem sastāda 24 mēnešus no dienas,kad preces tiek nodotas Pircējam vai Pārstāvim.
  * Garantija ir derīga tādos gadijumos,ja tiek atklāts auduma un/vai ražošanas defekts.
  * Gultām S8 Sofia, S8  Viktor, S8 Rachel, S8 Jane, S8 Domenico Lux, S8 Gracia, S8 Charlotte, S8 Guglas  SIA "Sleep8 Baltic" piemēro paplašināto garantiju  - 10 gadi.
  * Šī garantija ir spēkā gadījumos, kad tiek konstatēti materiālu defekti vai preču defekti.
  Garantijas serviss neietver spēju atteikties no pirkšanas-pārdošanas līguma, atteikt preces, nomainīt preces vai atgriezt naudu.

  Pārdevējs nodrošina preču garantijas apkalpošanu ar nosacījumu, ka tas pilnībā atbilst visiem šādiem nosacījumiem:
  1. Garantijas serviss attiecas uz ražošanas defektiem, kas saistīti ar galvgali, aizmuguri, sānu daļām, gultu kājām.
  2. Garantijas serviss attiecās uz precēm, kurām ir saglabājušās marķējuma etiķetes (2 gab. muguras daļas apakšā, uz pamatkarkassa) ) un pase (iepakojumā ar dokumentiem un montāžas instrukcijām, tiek ievietota iepakojumā ar galvgali), kā arī dokumentus, kas apliecina pirkuma faktu.
  3. Atbilstība gultas un galvgaļa ekspluatācijas un kopšanas prasībām. Precei jābūt tīrai, bez redzamiem traipiem un piesārņojuma.
  4. Garantijas serviss attiecās uz gultu / galvgali, bez mehāniskiem bojājumiem un pašremonta pēdām.
  5. Prece nav eksponēta kā izstādes paraugs tirdzniecības zonā.
  6. Preces ekspluatācija pie sienas vai cita vertikāla atbalsta.
  7. Preču izmantošana paredzētajam mērķim (gulta- gulēšanai).

  Garantijas serviss neattiecas uz:
  1. Materiālu dabiskais nolietojums, ko izraisa preces izmantošana, tai skaitā Eko ādas augšējā slāņa nobiršana vai nodilums, apdares/ gultas apvalka nodilums. 
  2. Preces auduma bojājumi: skrāpējumi, griezumi, traipi un netīrumi, tīrīšanas pēdas.
  3. Preces mīksto slāņu dabiskā saraušanās ( notiek ekspluatācijas rezultātā).
  4. Preces elementi (strāzes, pērles utt.).
  5. Gultas, ko izmanto komerciālos nolūkos bez atļaujas komerciālai izmantošanai.
  6. Pamati, rāmji ar lamelēm, rāmji ar paceļamo mehānismu, rāmja paceļamais mehānisms.
  7. Jaunās preces ražošanas smarža pazūd pirmajās divās nedēļās.

  Matrači.

  * Ražotāja garantijas periods visiem matračiem ir 24 mēneši no brīža, kad prece tiek nodota Pircējam vai Pārstāvim.
  * Garantija ir derīga tādos gadījumos,ja tiek atklāts auduma un/vai ražošanas defekts.

  Šāda matraču sērijam SIA "Sleep8 Baltic" piedāvā paplašinātu garantiju, jā ir nopirkt matrača aizsārgpārvalks:
  * Askona bērnu matraču kolekcija- 3 gadi
  * Askona Basic matraču kolekcija- 5 gadi
  * Askona Classic matraču kolekcija- 5 gadi
  * Askona Original matraču kolekcija- 5 gadi
  * Askona Original Pro matraču kolekcija- 5 gadi
  * Askona Family matraču kolekcija- 5 gadi
  * Sleep.8 Medium matracis- 5 gadi
  * Sleep.8 Spring matracis- 5 gadi
  * Grether & wells matraču kolekcija- 10 gadi
  * Mediflex matraču kolekcija- 10 gadi
  * Serta matraču kolekcija- 10 gadi
  * Sleep.8 Serta matraču kolekcija- 10 gadi
  * Sleep.8 Tech matraču kolekcija- 10 gadi
  * Sleep.8 Revive matraču kolekcija- 10 gadi

  Paplašinātā garantija ir spēkā tikai tad, ja matracis tiek ekspluatēts ar Askona iegādājamo aizsargapvalku!

  Garantija neattiecas uz:
  1. uz defektiem, kas radušies, ja Pircējs pārkāpj ekspluatācijas nosacījumus, kā arī defekti, kas radušies montāžas (uzstādīšanas) un Preču piegādes laikā, kuru Pircējs veicis patstāvīgi un / vai trešā persona (bez Pārdevēja līdzdalības).
  2. uz defektiem, ko izraisījuši šādi faktori: nejaušs bojājums (transportēšanas laikā nodarīts kaitējums, nolaidīga attieksme), mehāniski bojājumi, kas radušies pēc preču nodošanas patērētājam, bojājumiem, ko izraisa bezrūpīga, neuzmanīga lietošana un Produktu aprūpes noteikumu neievērošana.

  Pretenzijas netiek pieņemtas:
  1.  ja nav norēķinu dokumentu, kas apliecina Preču pirkuma faktu;
  2.  ja Preces ir bojātas gaismas un / vai elektriskā apgaismojuma avotu dēļ, saules gaismas, elektrisko ierīču, apkures ierīču, karstu priekšmetu, mazgāšanas līdzekļu un citu ķīmisku vielu dēļ;
  3.  transportēšanas noteikumu pārkāpuma gadījumā (preču pašizvešanas gadījumā), Preču un citu sastāvdaļu ekspluatāciju, apkopi, uzglabāšanu, uzstādīšanu (ko nodrošina montāžas instrukcijas) mehānisku bojājumu klātbūtnē utt .;
  4.  ja ekspluatācijas laikā ir pārsniegts pieļaujamā (pārdevēja ieteiktā) slodze uz matrača;
  5. par matrača strukturālo deformāciju, kas rodas ekspluatācijas laikā, sliktās pamatnes kvalitātes dēļ.
  6.  neapmierinātību ar komfortu uz matrača, atbilstību medicīniskajiem rādītājiem, tostarp alerģiskām reakcijām;
  7. skrāpējumu, traipu, netīrumu un ttl. dēļ;
  8. matrača mīksto slāņu saraušanās, kas rodas ekspluatācijas laikā, cilvēka svara slodzes dēļ. Šāda matrača mīksto slāņu saraušanās var būt līdz 3 cm no matrača augstuma, atkarībā no svara. Tas nav strukturāls defekts vai ražošanas defekts, kas var ietekmēt matrača patērētāju īpašības;
  9. matrača dekoratīvo elementu bojājumu gadījumā. Matrača rokturi pilda dekoratīvu funkciju un nav paredzēti matrača pārnēsāšanai un / vai pagriešanai.

  Garantija neattiecas un pretenzijas netiek pieņemtas, ja nav etiķetes (uzlīme, etiķete), kas iezīmē preces, neļauj identificēt kā pārdevēja, ražotāja produktu.
  SVARĪGI! Identifikācijas uzlīmes ļauj marķēt produktu ar numuru un svītrkodu personalizāciju, kas ļauj iegūt informāciju par produktu, produkta īpašībām, nosaukumu, lielumu utt. Pircējam ir pienākums saglabāt etiķeti visā garantijas periodā!

  Garantijas laiks ir spēkā, ja Pircējs ievēro šādus ekspluatācijas nosacījumus:
  1. Pēc matrača izņemšanas no iepakojuma ir ieteicams vēdināt matraci vismaz 48 stundas un vēl 14 darba dienas, lai samazinātu ražošanas smaržu pirms lietošanas. 
  2. Transportēšanas, uzglabāšanas un ekspluatācijas laikā matracim jābūt horizontālā stāvoklī uz līdzenas virsmas.
  3. Izmantojiet atbilstošu izmēram un kvalitatīvu matraču pamatni. NENOVIETOJIET papildu priekšmetus zem matrača. Matraci NAV atļauts novietot uz pamatnes, kuras platums pārsniedz 120 cm un nav centrālā atbalsta, kā arī uz pamatnes ar lamelēm, kuru attālums ir lielāks par 80 mm. 
  4. Lai nesabojātu atsperu bloku un matrača slāņus, IR KATEGORISKI AIZLIEGTS matraci saliekt, locīt, staigāt ar kājām, ieskaitot bērnus (izņemot bezatsperu matračus, kuru pamatā ir lateksa vai poliuretāna monolīta bloks).
  5. Stingri aizliegts izmantot matraci uz gultas, kuras izmērs ir mazāks nekā matrača izmērs.
  6. Ekspluatējiet matraci sausās, vēdināmās vietās. Nepieļaujiet, lai matracī nonāktu ķimikālijas vai ūdens.
  7. Veiciet sauso tīrīšanu ar putekļusūcēju. Ūdenī šķīstošus traipus var noņemt ar tīrīšanas līdzekli mīkstām mēbelēm vai ziepjūdeni. 
  8. Matrača kopējais kalpošanas laiks ir atkarīgs no cilvēka svara, kas ir ieteicams matrača modelim. Pārliecinieties, lai Jūsu svars nepārsniegtu slodzi, kas ieteicama izvēlētā matrača modelim. Šādu informāciju Jums sniegs pārdevējs-konsultants.
  9. Matracis jāpārgriež vienu reizi 3-4 mēnešu laikā „galva-kājas”, reizi 6 mēnešos- otrādāk (šī prasība neattiecas uz King Koil matračiem).
  10. Turklāt matraci (ieskaitot King Koil sēriju) ir ieteicams sabužināt reizi 5-6 mēnešos.
  11. Ekspluatācijas  laikā var būt raksturīgi trokšņi (klikšķi). Šīs dabiskās skaņas nav defekts un pēc 30 ekspluatācijas dienām samazinās līdz nenozīmīgam līmenim.
  12. Mīksto mēbeļu ražošanā ir pieļaujama neliela atšķirība no norādītajiem kopējiem izmēriem, ar pielaidi +/- 1,5%

  Spilveni.

  * Ražotāja garantijas periods ir 24 mēneši no brīža, kad preces tiek nodotas Pircējam vai Pārstāvim.
  * Garantija ir spēkā, ja precei tiek uzrādīts pareizi aizpildīts garantijas talons un pirkuma apliecinošs dokuments (čeks, pavadzīme, kvīts)
  * Garantijas talons ir spēkā, ja tajā pareizi un skaidri norādīts: modeļa nosaukums, sērijas numurs, pārdošanas datums, skaidri saskatāms pārdevēja zīmoga nospiedums, pārdevēja un pircēja paraksts. Aizliegts izdarīt jebkādas izmaiņas, dzēst vai pārrakstīt garantijas talonā norādītos datus - šādā gadījumā talons tiks atzīts par spēkā neesošu.
  * Ja Jums rodas kādi jautājumi vai neskaidrības par preces garantiju, droši sazinieties ar mums, un mēs ar prieku Jums palīdzēsim!


  Juridiskām personām garantijas laiks uz visām precēm ir 1 gads no pirkuma izdarīšanas brīža.

  Garantijas nosacījumi nav spēkā, ja:
  1.  Pircējs nevar uzrādīt pirkuma apliecinošo dokumentu;
  2.  Prece ir patvaļīgi remontēta;
  3. Precei radušies bojājumi, kurus izraisījusi ūdens, vielu, šķidrumu, svešķermeņu vai kukaiņu nokļūšana preces iekšienē;
  4.  Precei ir radies bojājums ražotāja noteiktajiem standartiem neatbilstoša barojošā sprieguma, telekomunikāciju vai kabeļu tīklu gadījumā;
  5.  Prece ir lietota ar nestandarta piederumiem vai rezerves daļām;
  6.  Precei ir radušies bojājumi strauju temperatūras svārstību, citu sadzīves un ārējo faktoru dēļ (putekļi, netīrumi, mitrums u.c.);
  7. Precēm nav veikta regulārā apkope, par kuru ir norādīts preces lietošanas instrukcijā;
  8. Preces bojājums radies nepārvaramas varas (piemēram, dabas stihijas dēļ - plūdi, vētra, zibens spēriens, ugunsgrēks, zemestrīce);
  9. Prece, kas paredzēta personiskām (sadzīves, ģimenes) vajadzībām, izmantota peļņas gūšanai, ražošanas vajadzībām vai citiem neatbilstošiem mērķiem;
  10. Netiek ievēroti lietošanas instrukcijā minētie preces uzstādīšanas un lietošanas noteikumi;
  11. Preces sērijas numurs ir izmainīts, izdzēsts vai to nav iespējams noteikt. 
  12. Garantijas nosacījumi nav attiecināmi uz preces dilstošām detaļām, dabīgo nolietojumu, papildus piederumiem, aksesuāriem un barošanas elementiem, kas ietilpst preces komplektācijā.

  Sūdzību izskatīšanas kārtība

  Jebkuru sūdzību vai strīdu, kas rodas starp Jums un mums, piedāvājam risināt vispirms pārrunu ceļā, strīda pusēm cenšoties panākt savstarpēji izdevīgu vienošanos, kā to paredz arī zemākminētais  Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 26.1 pants: 

  1. Jebkurš strīds, kas rodas starp patērētāju un pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju, risināms pārrunu ceļā, strīda pusēm cenšoties panākt vienošanos.
  2. Ja strīdu starp patērētāju un pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju nav iespējams atrisināt pārrunu ceļā, patērētājs iesniedz pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam rakstveida iesniegumu, kurā norāda:
  • savu vārdu, uzvārdu, dzīvesvietas adresi un kontaktinformāciju;
  • iesnieguma iesniegšanas datumu;
  • strīda būtību, savu prasījumu un tā pamatojumu.
  3. Elektroniski iesniegtam iesniegumam nav nepieciešams paraksts. 
  4. Iesniegumam pievieno darījumu apliecinošu dokumentu kopijas, kā arī citus iesniegumu pamatojošus dokumentus (ja iespējams).
  5. Pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs 15 darbdienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas sniedz patērētājam rakstveida atbildi uz iesniegumu un informē par iespējamo prasījuma izpildes veidu vai strīda risinājumu, ja minētajā laikposmā nav panākta vienošanās par patērētāja prasījuma izpildi vai alternatīvu prasījuma izpildes veidu.
  6. Ja objektīvu iemeslu dēļ šā panta piektajā daļā minētajā termiņā nav iespējams sniegt atbildi uz patērētāja iesniegumu, pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nekavējoties rakstveidā informē par to patērētāju, norādot saprātīgu termiņu, kurā atbilde tiks sniegta, kā arī pamato šāda pagarinājuma nepieciešamību.
  7. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs uzskata, ka patērētāja prasījums nav pamatots, vai ir gatavs piedāvāt patērētājam citu strīda risinājumu, tas rakstveidā par to informē patērētāju šā panta piektajā daļā minētajā termiņā. Pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam ir pienākums pamatot patērētāja prasījuma atteikumu.
  8. Ja patērētāju apmierina pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja piedāvātais risinājums, strīds uzskatāms par atrisinātu.
  9. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nesniedz atbildi uz patērētāja iesniegumu šā panta piektajā vai sestajā daļā noteiktajā termiņā, uzskatāms, ka pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs atsakās izpildīt patērētāja prasījumu.
  10. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs atsakās izpildīt patērētāja prasījumu vai patērētāju neapmierina pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja piedāvātais risinājums, patērētājs ir tiesīgs vērsties:
  • Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, lai saņemtu palīdzību strīda risināšanā;
  • pie patērētāju ārpustiesas strīdu risinātāja, ja attiecīgajā jomā tāds ir izveidots;
  • Patērētāju strīdu risināšanas komisijā, ja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā patērētājam sniegtā palīdzība strīda risināšanā nav nodrošinājusi rezultātu un attiecīgajā jomā ir iespējams sasaukt Patērētāju strīdu risināšanas komisiju strīda izskatīšanai;
  • tiesā.


  28.pants:

  1. Patērētājs, kuram pārdota vai nodota lietošanā līguma noteikumiem neatbilstoša prece, ir tiesīgs pieprasīt, lai pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs veic vienu no šādām darbībām:
  • novērš preces neatbilstību līguma noteikumiem;
  • apmaina preci pret tādu, ar kuru būtu nodrošināta atbilstība līguma noteikumiem;
  • attiecīgi samazina preces cenu;
  • atceļ līgumu un atmaksā patērētājam par preci samaksāto naudas summu.
  2. Vispirms patērētājs ir tiesīgs prasīt, lai pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs bez atlīdzības novērš preces neatbilstību līguma noteikumiem vai bez atlīdzības apmaina preci pret tādu, ar kuru būtu nodrošināta atbilstība līguma noteikumiem, izņemot gadījumu, kad tas nav iespējams vai ir nesamērīgi.
  3. Preces neatbilstības novēršana vai apmaiņa uzskatāma par nesamērīgu, ja tā rada pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam izmaksas, kas nav samērīgas ar citu šā panta pirmajā daļā minēto alternatīvo līdzekli, ņemot vērā:
  • preces vērtību bez neatbilstības;
  • neatbilstības nozīmību;
  • to, vai alternatīvā līdzekļa izmantošana nerada patērētājam būtiskas neērtības.
  4. Prece apmaināma vai tās neatbilstība līguma noteikumiem novēršama bez atlīdzības (tajā skaitā bez preces nosūtīšanas, darba, materiālu un citu izmaksu atlīdzināšanas) un saprātīgā termiņā, neradot neērtības patērētājam un ņemot vērā preces raksturu, kā arī paredzamo tās lietošanas nolūku.
  5. Patērētājs ir tiesīgs pieprasīt, lai pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs attiecīgi samazina preces cenu vai atceļ līgumu un atmaksā par preci samaksāto naudas summu, ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs saprātīgā termiņā nav novērsis preces neatbilstību līguma noteikumiem vai nav apmainījis preci pret līguma noteikumiem atbilstošu vai ja minētās darbības veiktas, radot būtiskas neērtības patērētājam. Samazinot cenu vai atceļot līgumu un atmaksājot patērētājam par preci samaksāto naudas summu, var tikt ņemts vērā preces nolietojums vai labums, ko patērētājs guvis, lietojot preci, un par ko līgumslēdzējas puses ir vienojušās.
  6. Ja preces neatbilstība līguma noteikumiem ir maznozīmīga un nevar būtiski ietekmēt patērētāja iespējas preci izmantot, patērētājs nevar prasīt, lai pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs atceļ līgumu un atmaksā par preci samaksāto naudas summu. Preces neatbilstība līguma noteikumiem uzskatāma par maznozīmīgu, ja tā būtiski nepazemina preces pamatfunkciju izpildes kvalitāti vai lietošanas īpašības un to var novērst, neradot vizuāli konstatējamas izmaiņas preces ārējā izskatā.
  7. Ja preces nepareiza vai nekvalitatīva uzstādīšana ir kļuvusi par iemeslu preces neatbilstībai līguma noteikumiem, bet preci uzstādījis pārdevējs vai trešā persona saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar pārdevēju, kā arī tad, ja preci uzstādījis patērētājs saskaņā ar nepareizu (neprecīzu) vai valsts valodā netulkotu lietošanas pamācību, prece uzskatāma par neatbilstošu līguma noteikumiem un patērētājs ir tiesīgs pieprasīt no pārdevēja šajā pantā paredzēto prasību izpildi.
  8. Šā panta pirmajā daļā minēto tiesību izmantošana neizslēdz patērētāja tiesības pieprasīt zaudējuma atlīdzību vai līgumsoda samaksu.
  9. Līguma noteikumiem neatbilstošas lielgabarīta preces un par 10 kilogramiem smagākas preces trūkumu novēršanai, apmaiņai vai līguma atcelšanai nogādā pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs uz sava rēķina. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs atsakās nogādāt preci, patērētājs ir tiesīgs nogādāt preci pats vai ar trešās personas palīdzību, bet uz pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja rēķina.
  10. Ja preci nogādā patērētājs, pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam triju darbdienu laikā pēc izdevumus apliecinoša dokumenta saņemšanas jāatlīdzina izdevumi, kas patērētājam radušies sakarā ar preces nogādāšanu.

  Informācija par ārpustiesas strīdu risināšanas iespējām un ārpustiesas strīdu risinātājiem:
  - http://www.ptac.gov.lv/lv/content/arpustiesas-pateretaju-stridu-risinataju-datubaze vai izmantojot platformu: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=LV

   Tuvāku informāciju par patērētāju tiesībām un kārtību, kādā piesakāms un izskatāms patērētāja prasījums par līguma noteikumiem neatbilstošu preci vai pakalpojumu Jūs variet iegūt spiežot sekojošu saiti: http://www.ptac.gov.lv/